У Єгипті виявлені гробниці коптської епохи

Розкопки проводилися Університетом Барселони та Вищою радою археології, які виявили 22 гробниці перського, римського та коптського періодів ...
Фото: facebook.com/tourismandantiq

Спільна іспано-єгипетська археологічна місія виявила гробниці коптської епохи у верхньому єгипетському губернаторстві Мінья.

Розкопки проводилися Університетом Барселони та Вищою радою археології, які виявили 22 гробниці перського, римського та коптського періодів на археологічній ділянці Аль-Бахнаса, повідомляє Heritagedaily.

Аль-Бахнаса, також відомий як Оксірінхус, був вперше розкопаний у 1897 році папірологом Артуром Серріджем Хантом і єгиптологом Бернардом Пайном Гренфеллом. Під час розкопок було виявлено тисячі папірусів, написаних грецькою мовою римського періоду, значна кількість яких зараз зберігається в Ешмолівському музеї в Оксфорді, Англія.

Протягом останнього століття це місце було спустошено грабіжниками та шукачами скарбів, для багатьох артефактів, які зараз знаходяться в приватних колекціях і державних музеях, було ідентифіковано як такі, що походять з Аль-Бахнаси.

Під час нещодавньої іспано-єгипетської археологічної місії було виявлено 6 похоронних комплексів, які датуються римським і перським періодами, а 16 окремих гробниць належать до коптсько-візантійського періоду.

Коптський період визначає пізній римський Єгипет (3-4 ст. н. е.) і візантійський Єгипет (4-7 ст. н. е.). Ця епоха свідчить про релігійний зсув єгипетської культури до коптського християнства від давньоєгипетської релігії до мусульманського завоювання Єгипту в 7 столітті нашої ери.

Багато римських гробниць побудовані з використанням вапняку, і були знайдені без кришки, що свідчить про те, що вони, ймовірно, були пограбовані колись у давнину. Що стосується гробниць коптської епохи, то вони мають форму прямокутника і містять поховання, які вкриті прикрашеними саванами.

Мостафа Вазірі, генеральний секретар Вищої ради старожитностей, сказав: «Це був дуже цікавий сезон завдяки численним і безпрецедентним археологічним знахідкам і новим науковим гіпотезам».

Читайте також: Вчені розкрили рецепт бальзамування стародавніх єгиптян.

Поділитися:
Категорії
ІсторіяФото
Стрічка новин

Читайте також: