У Великій Британії виявили монету з ім’ям невідомого короля

На стародавньому артефакті було вибито ім'я "Есунертос", яке раніше не траплялося в історичних хроніках. Її викарбували між 50 та 30 роками до нашої ери...
монети
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Археолог-аматор Льюїс Фадж на фермерському полі в Хемпширі (Великобританія) виявив у березні поточного року монету, на якій було вибито ім’я забутого правителя залізного віку, повідомляє The Daily Mail.

На стародавньому артефакті було вибито ім’я “Есунертос”, яке раніше не траплялося в історичних хроніках. Фахівці визначили, що її викарбували між 50 та 30 роками до нашої ери, невдовзі після першого вторгнення Юлія Цезаря до Британії. У 55 році до нашої ери полководець висадився на узбережжі Кента з 20 тисяч римських солдатів. Проте на них уже чекали тисячі кельтських воїнів, і римляни змушені були відступити.

Наступного року Цезар повернувся вже з 50 тисяч солдатів, розгромив місцеві племена і дійшов до Темзи, але після трьох місяців боїв війську довелося піти, щоб придушити повстання в Галлії. Довгострокова присутність Риму в Британії почалася з 43 року нашої ери, коли імператором був Клавдій.

Експерти припустили, що Есунертос міг правити у гірському форті Дейнбері, що знаходився у Хемпширі. Це зміцнення збудували у VI столітті до нашої ери та використовували протягом 500 років, періодично перебудовуючи. Імовірно, ім’я могло означати “могутній, як бог Езус” (божество кельтської міфології).

“Колись Есунертос був забутий, але тепер його ім’я посідає чільне місце в історичних записах”, – зазначили вчені.

Експерти з кельтської нумізматики визнали монету “одним із найвидатніших відкриттів останніх десятиліть”.

Читайте також: В Єгипті вперше виявлено цвинтар високопоставлених чиновників Нового Королівства.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: