У Телль-Ерані знайдені 5500-літні ворота

Археологи з Управління старожитностей Ізраїлю (ІАА) виявили ворота віком 5500 років на місці багатоетапних археологічних розкопок в Телль-Ерані...
Місце розкопок / фото: Еміль Аладжем

Археологи з Управління старожитностей Ізраїлю (ІАА) виявили ворота віком 5500 років на місці багатоетапних археологічних розкопок в Телль-Ерані, повідомляє Heritagedaily.

Телль-Ерани, також відомий як Ірак-ель-Меншийе, був вперше заселений в період енеоліту, але більшість археологічних знахідок відносяться до бронзового віку та раннього залізного віку.

Це місце було вперше задокументовано Клодом Реньє Кондером та Гербертом Кітченером у їхньому огляді 1872–1877 років для Фонду дослідження Палестини, в якому було виявлено свідчення того, що люди також населяли це місце в елліністичний, візантійський та мамлюцький періоди.

Попередні розкопки, проведені Ягеллонським університетом (Краків, Польща), показують, що найдавніші артефакти на цьому місці потенційно можуть бути віднесені приблизно до 4000 до н.е., що відповідає амратській культурі періоду Накада I.

Нещодавнє дослідження, проведене археологами IAA, виявило ворота та укріплення для захисту поселення, датованого епохою ранньої бронзи IB близько 3300 років тому.

Ворота збереглися до висоти 1,5 метра і складаються з проходу, складеного з великого каміння, який веде до стародавнього міста. З боків воріт стоять дві вежі, які разом із воротами примикають до оборонних стін, що оточували місто.

У заяві Емілі Бішофф, директора розкопок від імені Управління давнини Ізраїлю йдеться: «Вперше було виявлено такі великі ворота, що належать до епохи ранньої бронзи. Для будівництва воріт і фортечних стін доводилося привозити здалеку каміння, робити цегли і будувати фортечні стіни. Система укріплень є свідченням соціальної організації, яка є початком урбанізації».

Читайте також: Хімікі з’ясували, що Влад Цепеш Дракула плакав кривавими сльозами.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: