Хімікі з’ясували, що Влад Цепеш Дракула плакав кривавими сльозами

Влад ІІІ Басараб, він же Влад Цепеш, він же граф Дракула, жив у XV столітті і був господарем князівства Валахії, що знаходився на території сучасної Румунії....
Влад Цепеш Дракула, граф Дракула
Влад Цепеш Дракула

Влад ІІІ Басараб, він же Влад Цепеш, він же граф Дракула, жив у XV столітті і був господарем князівства Валахії, що знаходився на території сучасної Румунії.

Він прославився як затятий захисник своєї землі, відповідальний за загибель десятків тисяч жителів Османської імперії, багато з яких були посаджені на кілок (звідси і прізвисько Цепеш, у перекладі з румунської — «колосаджувач»). Через специфічний характер правління цієї людини прізвисько Дракула, яке в XV столітті в румунському означало «дракон», передає Naked-Science.

Вчені з Університету Катанії Міланського політехнічного інституту (Італія) та Національного архіву Румунії проаналізували кілька документів, написаних графом Дракулою, щоб дізнатися, на які захворювання страждав безжальний правитель. Свої висновки дослідники представили у журналі Analytical Chemistry.

При листі людина зазвичай торкається паперу руками — і пальцями, і долонями. Це призводить до того, що хімічні речовини зі шкіри потрапляють на лист. Щоб витягти такий матеріал з паперу, не завдавши шкоди історичним документам, команда застосувала техніку, яка включає в себе нанесення та видалення етиленвінілацетату. Після цього вчені досліджували матеріал за допомогою мас-спектрометрії.

Вони виявили понад 500 пептидів, приблизно 100 з яких виявилися людським походженням. У знайденому матеріалі вчені виявили генетичні залишки, що свідчать про те, що граф Дракула міг страждати на запальне захворювання дихальних шляхів і шкіри, а також циліопатію — генетично обумовлену недугу, що характеризується різними порушеннями: від полікістозу нирок до дефектів обличчя, нервової системи далі.

Крім того, вчені виявили сполуки, які дають підстави вважати, що граф мав гемолакрію: при такому захворюванні кров поєднується з рідиною в слізних протоках, що призводить до появи сліз з кров’ю. Колір їх при цьому може змінюватись від слабозабарвленого до темно-червоного. Як правило, на оточуючих такі сльози справляють досить специфічне враження.

Читайте також: У Мексиці археологи, можливо, виявили загублене поселення Апанкалекан.

Поділитися:
Категорії
ІсторіяФото
Стрічка новин

Читайте також: