У стародавньому Атегуа виявили найменший римський амфітеатр

Археологи виявили римський амфітеатр під час розкопок у римському місті Атегуа, розташованому в муніципалітеті Кордова, Іспанія...
Фото: facebook.com/CulturAndalucia

Археологи виявили римський амфітеатр під час розкопок у римському місті Атегуа, розташованому в муніципалітеті Кордова, Іспанія. Про це повідомляє Heritagedaily.

Раннє заселення Атегуа датується епохою халколіту, з появою великого поселення приблизно у 8-7 століттях до нашої ери, яке складалося з будинків ортогонального плану, захищених зовнішньою стіною.

Згідно з De Bello Hispaniensi, латинською працею, яка продовжує коментарі Юлія Цезаря, жителі міста виступили на боці Помпея під час громадянської війни Цезаря в епоху пізньої республіки. В результаті місто було взято в облогу армією Цезаря в 45 році до нашої ери.

Більшість сучасної морфології Атегуа відноситься до римського періоду, включаючи кілька будинків, покинутих у 2 столітті нашої ери, цивільну будівлю, лазні та поховання на схилі пагорба.

У заяві Артуро Берналя, міністра туризму, культури та спорту, нещодавні розкопки в Атегуа виявили залишки римського амфітеатру, другого амфітеатру, виявленого в околицях міста.

Діаметр амфітеатру становить лише 44 метри, а центральна арена — близько 27 метрів, що робить його одним із найменших амфітеатрів, коли-небудь знайдених у римському світі.

Попереднє датування свідчить про те, що амфітеатр був побудований у I столітті нашої ери, але використовувався лише близько двох століть, поки його не покинули.

ДОВІДКА: Комплекс Атегуа був оголошений національним пам’ятником у 1982 році та об’єктом культурного інтересу як археологічна зона в 2004 році та є частиною мережі культурних анклавів Хунти де Андалусія.

Читайте також: Археологи зробили нові відкриття поблизу стародавнього міста Моголлон.

Поділитися:
Категорії
ІсторіяФото
Стрічка новин

Читайте також: