Археологи зробили нові відкриття поблизу стародавнього міста Моголлон

Археологи з Університету Бригама Янга розкопували фермерське селище під назвою Сан-Дієго поблизу міста Моголлон Касас-Грандес, яке також називається Пакіме...
Касас-Грандес / фото: HJPD - CC BY-SA 3.0

Археологи з Університету Бригама Янга розкопували фермерське селище під назвою Сан-Дієго поблизу міста Моголлон Касас-Грандес, яке також називається Пакіме, обидва розташовані в північному мексиканському штаті Чіуауа, повідомляє Heritagedaily.

Касас-Грандес відносять до культури Моголлон, одного з основних доісторичних південно-західних культурних підрозділів південно-західних Сполучених Штатів і Північної Мексики.

Культура виникла в архаїчний період близько 200 р. н. е., будівництво Каса-Грандес відбувалося між 1130 р. і 1300 р. н.

Після спалення близько 1340 року нашої ери Касас-Грандес було відбудовано багатоповерховими житловими будинками, побудованими з саману, I-подібними мезоамериканськими бальними майданчиками, кам’яними платформами, курганами з зображеннями та ринковою площею.

Близько 350 інших менших поселень було знайдено в зоні впливу Касас-Грандес, яка простягається приблизно на 30 кілометрів (19 миль) від міста.

Протягом останніх 10 років дослідники BYU вивчали менш відомий час, період В’єхо, який передував основній епосі Касас-Грандес на місці Сан-Дієго. У 2019 році вони виявили підлогу найбільшої відомої комунальної споруди періоду В’єхо, будівлі діаметром 9 метрів, достатньої для розміщення від 30 до 40 осіб.

Нещодавні розкопки в Сан-Дієго виявили артефакти віком 1000 років, які складаються з кераміки, молотків, кукурудзяних зерен і намистин з мушлі, перевезених за 250 миль з Тихого океану, що свідчить про взаємодію на великі відстані між людьми Касас-Грандес і далекими культурами.

Команда застосувала деякі передові технології, щоб задокументувати свої відкриття, включаючи роботизовані прилади для геодезії, які відображають артефакти з точністю до міліметра, геодезичний GPS і безпілотні літальні системи, які роблять зображення місця з неба.

Професор Майк Сірсі з УБЯ сказав: «Кожна лопата, повна бруду, яку ми витягуємо, дає нові дані про стародавніх людей, які процвітали в пустелі.

Нові розкопки дозволили дослідникам дізнатися про стійкість і винахідливість людей, які живуть на місці Сан-Дієго, включно з організованими зусиллями поселення для будівництва комунальної структури.

Читайте також: Археологи знайшли доколумбовий храмовий комплекс.

Поділитися:
Категорії
ІсторіяФото
Стрічка новин

Читайте також: