У Румунії розкопали гробницю гунського воїна

Робітники, які будують нове шосе в Румунії, розкопали гробницю заможного воїна та його коня, повну скарбів. Гробниця датується п'ятим століттям нашої ери...
Фото: Vasile Pârvan Institute of Archeology

Залишки «княжої» гробниці, можливо, гунського воїна, були знайдені під час будівництва автомагістралі в Румунії, повідомляє Live Science.

Робітники, які будують нове шосе в Румунії, розкопали гробницю заможного воїна та його коня, повну скарбів. Гробниця датується п’ятим століттям нашої ери, коли регіон контролювався народом, відомим як гуни.

Гробниця наповнена понад 100 артефактами, включаючи зброю, вкриті золотом предмети та золоті прикраси, інкрустовані дорогоцінним камінням, розповів Сільвіу Ене з Інституту археології Василя Парвана в Бухаресті.

Ене є провідним археологом, який досліджує гробницю, яку було виявлено наприкінці минулого року під час будівництва автостради поблизу міста Мізіл на південному сході Румунії, приблизно за 220 кілометрів від Чорного моря.

Чотири окремі археологічні пам’ятки були розкопані під час будівництва дороги, і гробниця багатого воїна, яку дослідники описали як «князівську» — була лише частиною найскладнішої ділянки, сказав Ене.

«Ця гробниця має велике значення, оскільки, окрім багатого інвентарю, її було виявлено на місці разом із 900 іншими археологічними об’єктами — такими як ями, житла та могили.

Вторгнення гунів

Етнічна приналежність воїна Мізіла досі невідома, але багаті могильні вироби свідчать про те, що він належав до правлячого класу регіону в гунський період, або «епоху міграції», коли він контролювався гунами, розповів Ене

Гуни були кочовими вершниками, які походили з Центральної Азії. Протягом четвертого та п’ятого століть нашої ери вони вторглися та окупували далекий схід Європи, одночасно витісняючи інші народи, такі як вандали та готи, з їхніх земель, змушуючи їх мігрувати на захід.

Гуни були особливою проблемою для Візантійської (або Східної) Римської імперії, яка до того часу контролювала більшу частину земель на захід від Чорного моря — регіон, який зараз включає Румунію.

Але римляни втратили регіон на користь гунів, які продовжили вторгнення в західну римську провінцію Галлія (сучасна Франція та західна Німеччина) і навіть напали на Рим під проводом свого лідера Аттіли Гуна, перш ніж втратити свою територію в Європі через змішані сили готів та інших колишніх німецьких васалів у битві при Недао — місці, яке нині знаходиться в Хорватії — у 454 році нашої ери.

Княжа могила

За словами Ене, останні археологічні знахідки в гробниці Мізіл включали залізний меч, кинджал, зв’язки залізних наконечників стріл і прикрашені кістяні дужки, які колись прикріплювали до дерев’яного лука.

Кинджал особливо вишуканий, з покритою золотом рукояткою, інкрустованою дорогоцінним камінням, зазначив він.

За його словами, археологи також знайшли залишки позолоченого сідла, бронзового казана, кількох прикрашених «бра» — фурнітури для кріплення свічок на стіні — і золотих прикрас.

У могилі зберігався повний скелет воїна, а його обличчя було вкрите золотою маскою, залишки якої також були знайдені. Однак поки що вдалося розкопати лише ногу та голову його коня, сказав Ене.

Археологи повідомили виданню Hungary Posts English, що стилі новознайдених об’єктів припускають, що вони належать приблизно до п’ятого століття нашої ери, коли більша частина Європи на північ від річки Дунай була під контролем гунів.

Розкопки гробниці довелося завершувати в погану погоду та іноді з ліхтариками, щоб проект автомагістралі міг продовжитися.

За словами Ене, археологічні дослідження зараз “наполовину завершені”. Протягом наступних кількох місяців кістки та артефакти будуть очищені, досліджені та виставлені на загальний огляд, а місце самої гробниці буде забудовано проектом автомагістралі.

Читайте також: В Єрусалимі знайшли загадковий відбиток руки.

Поділитися:
Категорії
ІсторіяФото
Стрічка новин

Читайте також: