В Єрусалимі знайшли загадковий відбиток руки

Археологи, які проводили розкопки в Єрусалимі, виявили таємничий відбиток руки під час інфраструктурного проекту на вулиці Султана Сулеймана...
Фото: Yuli Schwartz

Але чи створив його мусульманин, який захищався, наляканий єврей, нападаючий європейський лицар, чи це просто давно забута місцева витівка? Археологи, які проводили розкопки в Єрусалимі, виявили таємничий відбиток руки під час інфраструктурного проекту на вулиці Султана Сулеймана, яка пролягає поруч із стародавніми оборонними стінами міста, повідомляє Ancient-Origins.

Відбиток руки був вирізьблений на 1000-річному сухому рові, який колись оточував усе Старе місто. Цей глибокий висічений у скелі рів, датований 10 століттям або раніше, має глибину 10 метрів і ширину від 2 до 7 метрів. Оскільки рів оточував увесь Єрусалим, його функція полягала в тому, щоб не дати загарбникам проникнути через оборонні стіни міста. Однак мета чи значення цікавого вирізаного відбитка руки наразі невідомі.

Грізна оборонна споруда зберегла таємничий відбиток руки

Кам’яні стіни, які захищали Старе місто Єрусалиму, які все ще видно сьогодні, були побудовані в 14 столітті Сулейманом I Пишним, турецьким османським султаном. Однак відомо, що Сулейман побудував свої стіни на основі набагато більш ранніх укріплень, які захищали жителів стародавнього міста.

У звіті, опублікованому в Times of Israel, пояснюється, що на відміну від заповнених водою ровів, які захищали європейські замки, Єрусалимський рів був сухим. Однак його величезна глибина та ширина спонукають дослідників описати його як «грізний і складний» сухий рів, який значно сповільнював наближення загарбників до міста.

Сухий рів, що оточував старий Єрусалим, був настільки ефективним, що в червні 1099 року нашої ери атакуючі війська хрестоносців витратили п’ять тижнів, намагаючись його перетнути. Щоб захисти місто, єврейські та мусульманські воїни кидали каміння та розливали киплячу олію у рів, що робило завдання перетину через нього нескінченно більш небезпечним.

Чи може таємничий відбиток руки бути просто жартом?

Хоча немає аргументів, що таємничий відбиток руки є найцікавішим елементом, який виявила команда, мало що можна сказати про нього, оскільки ніхто не має поняття, що він представляє. Археологи вважають, що рука, можливо, була вирізьблена мусульманським чи єврейським захисником міста, але цілком можливо, що її зробив європейський лицар-завойовник.

Але також існує ймовірність, що хитромудра вирізьблена рука нічого не символізує, а це була просто «місцева витівка». Дослідники дійшли висновку, що таємничий відбиток руки можливо буде розкрито в майбутньому після завершення подальших досліджень сухого рову.

Читайте також: Вперше за останнє століття у Єгипті знайшли неушкоджений сувій.

Поділитися:
Категорії
ІсторіяФото
Стрічка новин

Читайте також: