У Польщі знайдено скарб з 1000 монет

Поблизу села Занювка в Люблінському воєводстві, Польща, було виявлено великий скарб у керамічному глечику. Його загальна вага - 3 кг...
Фото: Lublin Provincial Conservator of Monuments

Поблизу села Занювка в Люблінському воєводстві, Польща, було виявлено великий скарб у керамічному глечику, повідомляє Heritagedaily.

Відкриття зробив детектор Міхал Лотис, який обстежував сільськогосподарські угіддя на предмет сільськогосподарського обладнання, випадково загубленого у верхньому шарі ґрунту.

Пан Лотис повідомив про знахідку Воєводське управління охорони пам’яток (WUOZ) у Любліні відповідно до Закону про охорону та догляд за історичними пам’ятками.

У Польщі заборонено проводити аматорський пошук артефактів за допомогою металошукача, як для комерційного, так і для особистого використання, якщо немає ліцензії місцевих органів влади. Закон вимагає повідомляти про всі знахідки, які стають власністю держави.

Перевірка археологів припускає, що монети були навмисно покладені в керамічний глечик і закопаний. Скарб складається з 1000 крон і литовських шилінгів 17 століття.

Його загальна вага – 3 кг і складається з шарів спресованих монет у глечику, 115 монет, які були розсіяні під час сільськогосподарської діяльності, 62 сильно окислених монет і кількох шматочків тканини.

Фото: Lublin Provincial Conservator of Monuments

Чому скарб був навмисно закопаний, поки не встановлено. Скарби можна вважати індикатором заворушень, часто через періоди конфліктів або заради фінансової безпеки.

У XVII столітті регіон входив до складу Речі Посполитої, яка зазнала серії вторгнень російсько-козацьких військ у 1655 році та Швеції у 1656 році – період, відомий як «Потоп».

Скарб передано для подальшого вивчення до відділу археології Музею Південного Підляшшя в Бялій Підляській.

Читайте також: У Великій піраміді в Єгипті знайшли камеру віком 4500 років.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: