У Польщі на річці Вісла знайдена 2000-річна римська монета

Знайдена монета — це срібний денарій, так званий serratus (зубчастий). Це надзвичайна знахідка, оскільки вона датується періодом республіканського Риму ...
срібний денарій, так званий serratus
Фото: Facebook/ Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków

У гміні Юзефув над Віслою (Любельське воєводство) шукач пам’яток знайшов срібну монету, якій  понад 2 тис. років. Вона відноситься до періоду республіканського Риму, повідомляє Nauka w polsce.

«Знайдена монета — це срібний денарій, так званий serratus (зубчастий). Це надзвичайна знахідка, оскільки вона датується періодом республіканського Риму і може бути датована 81 роком до нашої ери». – пояснив археолог Даріуш Копцьовський.

Описуючи монету, він зазначив невеликий збережений діаметр – 16 мм. «З одного боку драпіроване погруддя Церери, римської богині рослинності та врожаю. Нижня частина монети — потертий невизначений предмет — спочатку в різних варіантах це міг бути, наприклад, ріг достатку, колосся чи ліра», – сказав він. З іншого боку, вгорі зберігся нерозбірливий напис.

На іншій стороні монети, як повідомив Копцьовський, зображено орача, що йде за плугом, запряженим двома волами. Нижче частково збережені напис і номер.

«Монограма MARI·C, яка, ймовірно, спочатку була C·MARI·C·F, вказує на те, що це денарій Гая Марія, який служив одним із монетарних тріумвірів у 81 р. до н.е.». – сказав Копчовський. Він пояснив, що грошові тріумвіри були посадовцями, які наглядали за карбуванням монет, і під час пізньої республіки на них могли бути нанесені їхні імена.

Такі знахідки, – зазначив він, – найчастіше пов’язують із поселенням пшеворської культури доримського періоду та раннього римського періоду. «Монети цього типу залишалися в ужитку відносно тривалий період часу», – додав він.

Це друга монета республіканського періоду, яку знайшли на Люблінщині в останні роки. У 2018 році члени Асоціації мешканців комуни Аннополь «Szansa» повідомили про знахідку римського денарію Л. Тітурія Сабіна, викарбуваного у 89 р. до н.е. (PAP).

Читайте також: В Єгипті підчас розкопок знайшли скарбницю стародавніх артефактів.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: