В Єгипті підчас розкопок знайшли скарбницю стародавніх артефактів

Команда археологів розкопала скарбницю стародавніх артефактів на археологічній ділянці Меїр у Кусія, Єгипет. Знайдено багато добре збережених споруд і поховань...
Розкопки на археологічній ділянці Меїр
Команда археологів розкопала скарбницю стародавніх артефактів / фото: Roland Unger / CC by SA 3.0

Команда археологів розкопала скарбницю стародавніх артефактів на археологічній ділянці Меїр у Кусія, Єгипет. Ця приголомшлива знахідка, була зроблена приблизно посередині між Каїром і Асуаном. Археологи знайшли дуже багато добре збережених споруд і поховань та похоронних речей, повідомляє Ancient-Origins.

Серед реліквій – труни з останками скелетів, ювелірні вироби, кераміка та мідні дзеркала. Ці знахідки відображають життя та звичаї стародавньої цивілізації, яка колись процвітала в регіоні.

Доктор Мустафа Вазірі, генеральний секретар Вищої ради з археології, оголосив про відкриття, зроблені на археологічній ділянці Меїр у Кусія (стародавні Кузи). Меїр функціонував як кладовище Стародавнього – Середнього царства (бл. 2300 – 1800 рр. до н. е.) для номархів, мерів і жерців стародавнього міста Кузаї, яке було культовим центром для єгипетського божества Хатор. Цвинтар складається з гробниць, повністю висічених із скелі.

Коптські скарби

Доктор Мустафа Вазірі підкреслив важливість цього місця за часів Старого та Середнього царств, а також пізнього періоду (приблизно 660–330 рр. до н. е.). Серед захоплюючих знахідок дослідники знайшли молитви та благання ранніх святих, написані чорним олівцем на одній зі стін будівлі. Благання написане у вісім горизонтальних рядків коптського шрифту. Крім того, наявність глиняних і солом’яних полиць свідчить про те, що вони, ймовірно, використовувалися для зберігання провізії ченців і збереження дорогоцінних рукописів, що ще більше висвітлює багату історію цього місця.

Під час роботи археологів була розкопана будівля, розташована у верхній частині ділянки. Вона має внутрішній дворик, кілька кімнат, складські приміщення та камін.

Поховання, людські останки та похоронні речі

Розкопки в нижній частині виявили численні поховання, деякі з яких містили фрагменти дерев’яних трун, скелети та погано збережені похоронні меблі. Серед цих відкриттів є поховання, яке належало жінці, труна якої була в зношеному стані, залишилися маска, шматки труни та залишки скрині.

Крім того, археологи знайшли різноманітну кераміку, сині та чорні намиста для заручин і два мідних дзеркала, що дозволяє зазирнути в похоронні звичаї та особисті речі стародавніх людей.

Відкриття в Меїрі виявило низку артефактів, включаючи коптські написи, архітектурні елементи та похоронні предмети, які дають глибше розуміння багатої культурної спадщини регіону та проливають світло на життя, звичаї та вірування людей у цьому регіоні тисячі років тому.

Читайте також: В Туреччині археологи розкопали історично важливу візантійську церкву.

Поділитися:
Категорії
ІсторіяФото
Стрічка новин

Читайте також: