У Мексиці археологи виявили поховання з сережками із зеленого кварцу

Археологи з Національного інституту антропології та історії (INAH) виявили серію круглих курганів у Ель-Наранхо в штаті Тамауліпас, Мексика...
Фото: INAH

Археологи з Національного інституту антропології та історії (INAH) виявили серію круглих курганів у Ель-Наранхо в штаті Тамауліпас, Мексика.

Розкопки на місці готувалися до будівництва автомагістралі Манте-Окампо-Тула, повідомляє видання heritagedaily.

Дослідники розкопали два з чотирьох курганів, виявлених на місці, які містять поховання, що відповідають пізній фазі класичного періоду, десь між 600 і 900 роками нашої ери (на основі датування типів кераміки, знайдених на місці).

Загалом команда знайшла дюжину поховань, які здебільшого розміщені в одному місці, і всі вони відповідають культурній традиції ацтеків.

Цивілізація ацтеків — доколумбова мезоамериканська культура, що займала територію на узбережжі Мексиканської затоки, яка включала північну частину штату Веракрус і сусідні регіони штатів Ідальго, Керетаро, Сан-Луїс-Потосі та Тамауліпас.

Ацтеки часто споруджували круглі кургани у великих міських центрах, таких як археологічні пам’ятки Віста Ермоса та Платаніто.

Один із круглих курганів у Ель-Наранхо має діаметр 20 метрів і був побудований з вапнякової та базальтової кладки, яку, як вважають, перевезли з певної відстані. Курган містить поховання трьох дорослих, прикрашених мушлями у формі квітки, обсидіановими лезами та сережками із зеленого кварцу.

Інший курган має діаметр 30 метрів і містить дорослу людину, поміщену всередину вапнякової споруди, похоронну практику, подібну до тих, що також спостерігаються в Сан-Луїс-Потосі, на південь від штату Тамауліпас.

Читайте також: В Іспанії знайдено 1800-річне святилище, присвячене богу Мітрі.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: