У Китаї виявлено кладовище часів династії Тан

Відкриття було зроблено в Датуні в провінції Шеньсі, де під час будівельних робіт було виявлено 58 гробниць середньої та пізньої династії Тан...
Фото: Shanxi Provincial Institute of Archaeology

Археологи з Інституту археології провінції Шаньсі виявили в Китаї кладовище часів династії Тан, повідомляє Heritagedaily.

Відкриття було зроблено в Датуні в провінції Шеньсі, де під час будівельних робіт було виявлено 58 гробниць середньої та пізньої династії Тан.

Династія Тан була імператорською династією Китаю, яка правила з 618 по 907 рр. н. е. з міжцарів’ям між 690 і 705 рр. Їй передувала династія Суй, а за нею — період п’яти династій і десяти королівств.

Кладовище складається з малих і середніх гробниць типу шахти, які мають прямокутну, трапецієподібну або неправильну форму, а деякі мають увігнуту форму, де ставлять труну покійного.

У двох гробницях є кам’яні епітафії, датовані 795 та 810 роками нашої ери, які прикрашені різьбленням із дванадцятьма символами китайського зодіаку.

Розкопки виявили понад 300 артефактів, у тому числі баштоподібні горщики, численні бронзові дзеркала, кілька жовтих і білих глечиків, горщиків і мисок. Протягом століть дзеркала змінювали колір і в основному мають круглий дизайн, деякі приклади мають форму квітів.

Хоу Сяоган з Інституту археології провінції Шаньсі сказав: «Це найбільша кількість гробниць Тан, розкопаних у Датуні. Він містить точну основу для визначення віку та важливу інформацію для розуміння політики, економіки, культури та похоронних звичаїв Юньчжоу династії Тан. Крім того, епітафії багаті за змістом і мають високу історичну цінність, що має велике значення для вивчення місцевих чиновників династії Тан і системи Ченліфан у Юньчжоу».

Читайте також: Сфінкс римської доби, знайдений у храмовому комплексі Дендера.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: