Сфінкс римської доби, знайдений у храмовому комплексі Дендера

Археологічна місія з Університету Айн Шамс виявила сфінкса римської епохи під час розкопок у храмовому комплексі Дендера, в провінції Кена в Єгипті...
Фото: Ministry of Tourism and Antiquities

Археологічна місія з Університету Айн Шамс виявила сфінкса римської епохи під час розкопок у храмовому комплексі Дендера, розташованому в провінції Кена в Єгипті, повідомляє Heritagedaily.

Храм Дендери – це великий церемоніальний комплекс, що займає площу 9,8 акрів. Центром комплексу є храм Хатхор, святилище, яке існувало з часів Середнього царства до часів римського імператора Траяна.

Нещодавні розкопки під керівництвом доктора Мамдуха Ель Даматі виявили римську споруду в районі на схід від головного комплексу, де розташований храм, присвячений Гору.

Споруда побудована з використанням вапняку та розчину, складається з двох рівнів. Нижній рівень містить великий басейн для збору води з візантійського періоду, де дослідники знайшли статую сфінкса римської доби.

Сфінкс зображений у Немесі, королівському головному уборі, який носили фараони як символ свого правління. Над чолом зображений Урей, єгипетська кобра, яка використовується як символ суверенітету, королівської влади, божества та божественної влади.

Фото: Ministry of Tourism and Antiquities

«Попередній огляд обличчя сфінкса свідчить про те, що сфінкс є зображенням римського імператора Клавдія», – йдеться в заяві міністерства.

Клавдій правив Єгиптом приблизно з 10 року до нашої ери до 54 року нашої ери, який на той час перебував під правлінням Риму. Як «фараон» Єгипту, Клавдій прийняв королівський титуляр Тіберія Клавдія, автократора Хекахекау Мерясетптаха, Канахта Джедіахшуемахета («Тиберій Клавдій, імператор і правитель правителів, коханий Ісіди та Птаха, сильний бик сталого місяця на горизонті»).

«Статуя дійсно красива, її обличчя характеризується королівськими рисами, які зображені досить точно», — сказав доктор Ель Даматі. «Сліди посмішки можна побачити на краях його рота, який має ямочки з обох боків. На обличчі сліди жовтого і червоного кольору».

Читайте також: У Великій піраміді в Єгипті знайшли камеру віком 4500 років.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: