Розкопки поблизу Стоунхенджа виявили курганний цвинтар ранньої бронзової доби

Команда археологів була неабияк вражена, коли виявила залишки розлогого кладовища, якому може бути від 3500 до 4000 років...
Фото: Cotswold Archaeology

Команда археологів, яка проводила розкопки на місці запланованої житлової забудови поблизу Солсбері, Англія, була неабияк вражена, коли виявила залишки розлогого кладовища, якому може бути від 3500 до 4000 років, повідомляє Ancient-Origins.

Виконуючи пошукові розкопки на будівельному майданчику Нетергемптон-роуд на околиці приміського міста Гарнем, експерти з Cotswold Archaeology знайшли безпомилкові залишки кількох круглих курганів, які, як вони знали, були побудовані в доісторичні часи. Ці типи курганів відомі як кургани або круглі кургани, і їх найчастіше робили як кришки гробниць і надгробні знаки протягом епохи склянок і ранньої бронзи (2400–1500 рр. до н. е.). Археологи знайшли достатньо підказок, щоб зробити висновок, що ці кургани були зроблені протягом останнього періоду, тобто вони були встановлені через 1000 років або більше після того, як пам’ятники в Стоунхенджі були зведені на рівнині Солсбері всього в 10 милях (16 км) на північ.

Круглі кургани в Солсбері

Круглі кургани зазвичай складаються з центральної могили, кургану та оточуючого рову. Вони бувають різних розмірів, але більшість має діаметр від 65 до 100 футів (20 і 30 м). Кургани можуть охоплювати одну похоронну камеру або кілька, і кілька курганів часто споруджувалися на одному місці.

 «Кладовище розташоване невеликими групами курганів — або парами, або групами по шість або близько того — і наразі ми розкопали лише п’ять», – написали в прес-релізі Cotswold Archaeology.

Усередині п’яти ровів, які вони викопали, археологи Котсуолда знайшли 10 поховань і три купи попелу від кремації. Два кургани на цьому місці демонструють ознаки того, що вони були значно збільшені в якийсь момент, що є додатковим доказом того, наскільки популярним було це поховання серед людей, які жили в регіоні навколо Солсбері 4000 років тому і пізніше.

На жаль, кілька століть обробітку поля, де буде побудований житловий проект, повністю знищили кургани. Те, що залишилося, — це круглі рови навколо курганів, а також останки скелетів мешканців, які були поховані в центрі цих ретельно підготовлених поховань.

Цікаво, що один із курганних ровів, розкопаних археологами, мав явні ознаки змін. Його форма була змінена зі злегка овальної на майже ідеально круглу. Грунтуючись на зміненому дизайні, археологи з Котсуолда припускають, що курган овальної форми, можливо, спочатку був побудований під час британського неоліту (4100–2500 рр. до н. е.). Це свідчить про те, що кладовище насправді з’явилося ще до ранньої бронзової доби, і що поховання могли відбуватися тут за кілька століть до того, як була встановлена перша гробниця бронзового віку.

Колишнє овальне місце поховання важливе ще з однієї причини. У його центрі археологи розкопали братську могилу, в якій були останки як дорослих, так і дітей. Археологи відзначають, що цей тип групового поховання є найбільш незвичайним, і вони прагнуть завершити радіовуглецеве датування знайдених там останків, щоб дізнатися більше про те, коли жили та померли люди в могилі.

Розкопки в Нетергемптоні наразі завершуються, але ще не припинені, а це означає, що ще можна виявити більше артефактів і руїн. Але навіть якщо вони не є експертами з Cotswold Archaeology, вони матимуть безліч захоплюючих знахідок для аналізу в найближчі місяці, оскільки вони намагатимуться скласти точну хронологію, яка описуватиме, хто й коли окупував територію навколо стародавнього Солсбері.

Читайте також: В Англії археологи розкопали величезні кам’яні голови.

Поділитися:
Категорії
ІсторіяФото
Стрічка новин

Читайте також: