Надзвичайні гребінці вікінгів знайшли у Великобританії

Знайдена колекція гребінців вікінгів є унікальною у Великобританії. Вони вказують на присутність вікінгів в Іпсвічі наприкінці 9 століття. ...
старовинний гребінець вікінгів
Фото: Suffolk County Council

За словами археологів, знайдена колекція гребінців вікінгів є надзвичайною та унікальною у Великобританії, повідомляє BBC.

Знахідки рогів і кісток були виявлені в Іпсвічі, Саффолк, під час 40 розкопок протягом 20 років.

Автори Ієн Ріддлер і Нікола Тшаска-Нартовскі сказали, що вони включили «надзвичайну послідовність гребінців вікінгів, рівних яких немає ніде в країні». Вони вказують на присутність вікінгів в Іпсвічі наприкінці 9 століття.

Ріддлер і Тшаска-Нартовскі є одними з авторів нещодавно опублікованого аналізу 1341 знахідки та 2400 фрагментів відходів, знайдених під час розкопок між 1974 і 1994 роками .

«Ми завжди прагнули, щоб книга мала європейський світогляд і поставила Іпсвіч у центр ранньосередньовічного світу, що розвивається, для одного конкретного ремесла», — йдеться в заяві про аналіз.

«Є кілька пунктів, які вказують на зв’язки за кордоном, зокрема на півночі Франції, Фризії (те, що ми зараз знаємо як частини Нідерландів, Німеччини та Данії) і південної Скандинавії».

Іпсвіч був заснований як англосаксонський торговий порт після розпаду Римської імперії та процвітав завдяки морській торгівлі з Європою.

Гребінці були виготовлені в Скандинавії, і вони вказують на присутність вікінгів в Іпсвічі наприкінці 9-го століття – він підпав під правління вікінгів у 869 році нашої ери.

Згідно з Археологічною службою Ради графства Саффолк, у місті також виготовляли гребінці, які мали «відмітні місцеві форми».

Більшість із них були зроблені з уламків рогів благородного оленя, хоча деякі були виготовлені з кісток, у тому числі китових.

Також були досліджені форми для брошок, шпильки, кінці ремінців, обладнання для ткацтва та текстилю, а також деякі ігрові деталі, що відображають ентузіазм вікінгів щодо настільних ігор.

Мелані Віго ді Галлідоро, заступник члена кабінету ради округу Саффолк з питань охоронюваних ландшафтів і археології, сказала: «З однією колекцією знахідок в ізоляції ми можемо не мати впевненості, щоб визнати їх важливість.

«Але в цьому випадку, маючи близько 40 розкопок в Іпсвічі протягом 20 років, ми можемо створити переконливу картину ролі, яку місто відігравало в середньовічному житті».

Вілл Флетчер, керівник групи консультацій із розвитку Східної Англії сказав, що це «захоплююче розуміння середньовічної історії Іпсвіча… та його поширення через Північне море».

Читайте також: Археологи виявили середньовічний замок під французьким готелем

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: