Археологи виявили середньовічний замок під французьким готелем

Розкопки в Шато Лагорс, колишньому приватному особняку XVIII століття у Ванні, виявили сліди середньовічного замку міста....
розкопки, Франція, замок
Фото: Inrap

Розкопки в Шато Лагорс, колишньому приватному особняку XVIII століття у Ванні, виявили сліди середньовічного замку міста, повідомляє Heritage Daily.

Ванн розташований у департаменті Морбіан у Бретані на північному заході Франції. У середньовіччі місто було центром князівства або королівства, визнаного як Бро-Венед («Ванн») або Бро-Ерег («земля Гверег»).

Недавні розкопки, проведені археологами з Національного інституту профілактичних археологічних досліджень (Inrap), знайшли сліди середньовічного замку міста в рамках підготовки до створення музею образотворчого мистецтва.

У рамках першого етапу розкопок дослідники провели дослідження внутрішнього двору особняка, де вони виявили два поверхи оборонної стіни замку та рів, розташований на глибині 13 футів під рівнем вулиці.

Замок був побудований близько 1380 року Жаном IV, який мав титули герцога Бретані та графа Монфора з 1345 року та 7-го графа Річмонда з 1372 року. Відомий як Château de l’Hermine (замок Ерміне), замок був побудований для утвердження центральної влади герцога над його герцогством і містом Ванн.

За словами Інрапа, кам’яна кладка, що збереглася, свідчить про те, що замок мав три-чотири поверхи та кілька сходів, один із яких був описаний як «чудово збережений». Команда також виявила позначки на кількох оброблених каменях, які робітники використовували для стеження за будівлею, та архітектурні елементи, такі як вигрібні ями та дренажні труби.

Пошук у вбиральнях також виявив сліди життя замку з 15-го і 16-го століть, включаючи монети, ножі, кахлі, дерев’яні миски, кухонне приладдя та кілька ювелірних виробів. Завдяки умовам ґрунту збереглися також такі предмети, як елементи одягу, пряжки від взуття, шпильки, каблучки, кульковий замок.

Розкопки також виявили млин, пов’язаний із житловою частиною замку, а також великий колодязь і залишки мосту, який з’єднував замок із містом.

Читайте також: Понад 30 000 артефактів виявлено під час розкопок у Швеції.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: