На дні Середземного моря знайшли дорогу, збудовану 7000 років тому

Тракт шириною близько чотирьох метрів побудований із щільно пригнаних одна до одної кам'яних плит. Сьогодні він покритий товстим шаром бруду...
Кадр з відео Автор: Sveučilište u Zadru Official

Археологи виявили залишки 7000-річної дороги, захованої під шарами морського мулу на дні затоки біля південного узбережжя Хорватії. Раніше ця дорога з’єднувала острів Корчула з поселенням Соліне, яке розташовувалося на штучному масиві суші, але тепер перебуває під водою.

Штучний острів, на якому розташовувалося городище Соліне, 2021 року було відкрито археологом Мате Парикою із Задарського університету. На глибині від 4 до 5 метрів було виявлено кам’яні стіни, які, можливо, колись були частиною стародавнього поселення, пише Science Alert.

“На щастя, цей район, на відміну від більшої частини Середземного моря, захищений від великих хвиль островами, – сказав Парика. – Це, безумовно, допомогло зберегти це місце від природної руйнації”.

Нещодавно відкрита доісторична дорога була захищена від потужних хвиль упродовж тисячоліть, у тому числі завдяки цим островам. Тракт шириною близько чотирьох метрів побудований із щільно пригнаних одна до одної кам’яних плит. Сьогодні він покритий товстим шаром бруду.

Дослідники вважають, і стародавнє поселення Соліні, і дорогу та насип збудували представники хварської культури епохи неоліту. За допомогою радіовуглецевого аналізу деревини, що збереглася, було встановлено, що все поселення датується приблизно 4900 р. до н.е. “Люди ходили цією дорогою майже 7000 років тому”, – йдеться у заяві Задарського університету у Facebook.

Це не єдиний секрет, який зберігає Корчула. Та ж дослідна група виявила ще одне підводне поселення на протилежному боці острова, яке напрочуд схоже на Соліні і містить деякі інтригуючі артефакти кам’яного віку.

Читайте також: У Вірменії виявлено залишки великої кількості борошна, яким 3000 років.

Поділитися:
Категорії
ВідеоІсторія
Стрічка новин

Читайте також: