Фортеця Газіантеп 6 лютого була зруйнована землетрусом

Катастрофічний землетрус магнітудою 7,8, який стався в Туреччині та Сирії 6 лютого 2023 р.знищив низку історичних місць, найвидатнішою з яких є замок Газіантеп...
Фортеця Газіантеп у Туреччині

Катастрофічний землетрус магнітудою 7,8, який стався в Туреччині та Сирії 6 лютого 2023 року, спричинив жахливі втрати людей. Він також знищив низку історичних місць, найвидатнішою з яких є фортеця Газіантеп, повідомляє Ancient-Origins.

Фортеця, яка була заснована майже 2000 років тому, зруйнувався під час землетрусу, і кам’яні уламки впали з оборонних схилів. Також впали залізні поручні та підпірна стіна навколо неї.

“Деякі з бастіонів у східній, південній та південно-східній частинах історичної фортеці Газіантеп у центральному районі Шахінбей були зруйновані землетрусом, уламки були розкидані по дорозі”, – повідомило турецьке державне інформаційне агентство Anadolu.

Також частково обвалилися купол і східна стіна мечеті Ширвані, розташованої поруч із нею.

Зруйнована фортеця Газіантеп

Фортеця Газіантеп, відома як Газіантеп Калесі, розташована у центрі міста Газіантеп на південному сході Туреччини.

Це місце спочатку використовувалося хетами як оглядовий пункт ще в 2-му тисячолітті до нашої ери. Пізніше його розвинула Римська імперія, яка побудувала там форт приблизно у 2-3 століттях нашої ери.

З часом цей форт був розширений, набувши свого нинішнього вигляду за візантійського імператора Юстиніана I у 6 столітті нашої ери. У цей час він став місцем військового значення. Фортеця була відремонтована, а також розпочався значний розвиток.

Південна ділянка була обладнана підконструкціями, що складалися з аркових і склепінчастих галерей. З цими галереями були побудовані вежі, а стіни були розширені на захід, південь і схід, аж до краю пагорба. Це створило укріплення неправильної круглої форми з діаметром приблизно 100 м (328 футів) і окружністю 1200 м (4000 футів).

Навколо фортеці колись був оборонний рів, а до нього можна було потрапити через міст.

У 661 році нашої ери замок перейшов до влади Омейядів і залишався під контролем мусульман до 962 року, коли його знову захопили візантійці.

Турецькі музеї розповідають про те, як наступні мусульманські держави втрачали та відновлювали контроль над цим стратегічним постом, ремонтували та відбудовували його протягом століть. Потім, згідно з написом на стіні головних воріт, вежі головних воріт і міст були перебудовані Сулейманом Пишним під час Османської імперії, приблизно в 1557 році.

Останнім часом це історичне місце використовувалося як Панорамний музей оборони та героїзму Газіантепа. Залишається з’ясувати повний масштаб пошкоджень і яку частину оригінальної конструкції можна буде відновити.

Читайте також: Вчені розкрили рецепт бальзамування стародавніх єгиптян.

Поділитися:
Категорії
ВідеоІсторія
Стрічка новин

Читайте також: