Археологи знайшли доколумбовий храмовий комплекс

Археологи з Ягеллонського університету та університету Святого Марка в Лімі розкопали доколумбовий храмовий комплекс поблизу міста Барранка в Перу...
Фото: Łukasz Majchrzak

Археологи з Ягеллонського університету та університету Святого Марка в Лімі розкопали доколумбовий храмовий комплекс поблизу міста Барранка в Перу.

Розкопки є частиною проекту Programa de investigacion “Los valles de Barranca”, який досліджує чотири великі кургани на пагорбі Серро Колорадо, повідомляє Heritagedaily.

Це місце було відоме дослідникам минулого вже кілька десятиліть, але досі не було зрозуміло, з якого періоду воно походить і що приховує. В даний час тут знаходяться чотири кургани, під якими знаходяться доколумбові будівлі. Однак час їх створення та функціонування залишилися невідомими.

Дослідження двох курганів виявили людські поховання та монументальну архітектуру із сушеної цегли та кам’яних блоків. Це призвело до широкомасштабних розкопок на місці, де в рамках проекту було виявлено зруйновані поховання у формі поховальних зв’язків, розміщених у залишках храмового комплексу.

В одному зі зруйнованих поховань знаходяться останки хлопчика віком близько 6 років, череп якого навмисно деформували. Спочатку його помістили в 3-метрову тканину, прикрашену абсолютно унікальними зооморфними зображеннями, і поховали з прикрашеним текстилем, що свідчить про те, що він походив із високопоставленої родини. Подібні тканини поки що не були знайдені у всіх Андах.

Фізико-хімічний аналіз і вуглецеве датування органічних останків відносять будівництво храмового комплексу приблизно до 2500-2200 рр. до н.

Біоархеолог Лукаш Майчжак сказав: «Раніше жителі Анд встановлювали некрополі в покинутих місцях поклоніння. Так було і тут, тому що могили були викопані в структурах, які були на кілька тисяч років старші».

Зразки, використані для датування споруди, були взяті з трави, змішаної з розчином, який використовувався для скріплення блоків, які утворювали невелику піраміду.

Протягом 3-го тисячоліття до нашої ери в Андах були засновані поселення з монументальною архітектурою, а землеробство набуло широкого поширення в результаті контактів з громадами, що жили в Амазонії.

Досліджені могили походять з періоду, коли регіон був частиною імперії Варі. Одне з найважливіших місць цієї культури, Кастільо-де-Уармей, розташоване всього в 70 км на північ від Барранки.

Читайте також: Археологи розкопали 1200-річний храмовий комплекс Варі.

Поділитися:
Категорії
ІсторіяФото
Стрічка новин

Читайте також: