Археологи розкопали 1200-річний храмовий комплекс Варі

Археологи з Іллінойського університету в Чикаго розкопали 1200-річний храмовий комплекс Варі в Перу. Варі були цивілізацією середнього горизонту...
Фото: University of Illinois Chicago

Археологи з Іллінойського університету в Чикаго розкопали 1200-річний храмовий комплекс Варі в Перу, повідомляє Heritagedaily.

Варі були цивілізацією середнього горизонту, яка процвітала в південно-центральних Андах і прибережній зоні сучасного Перу приблизно з 600 до 1000 року нашої ери.

Варі розширили свою територію, дозволивши місцевим лідерам зберегти певну автономію, якщо вони приєднаються до імперії Варі. Вони вимагали від усіх підданих взяти на себе зобов’язання дотримуватися політики mit’a labor (невзаємної громадської праці для держави) як форми данини.

Розкопки в Пакайтамбо на півдні Перу виявили ритуальний комплекс Варі, що складається з D-подібного храму, архітектури патіо, кількох допоміжних будівель і монументальної конструкції платформи.

Місце розташоване на встановленому доісторичному транзитному маршруті у важливому екологічному та політичному місці між передгір’ям Андського нагір’я та прилеглими прибережними долинами Арекіпи.

Храмові комплекси цього типу служили центром виконання ритуальних, політичних і економічних ролей, які мали б включити місцеві громади у сферу Варі.

Девід Рейд, науковий співробітник UIC, сказав: «Одним із найефективніших способів залучення людей до імперії були спільні вірування та релігійні практики. Відкриті площі, пов’язані з храмовим комплексом у Пакайтамбо, дозволили б місцевим громадам брати участь у ритуальних зібраннях, організованих Варі».

У дослідженні, опублікованому в Journal of Anthropological Archaeology, дослідники сказали: «Археологічні дослідження в нещодавно відкритому храмовому центрі Пакайтамбо надають перші переконливі докази нав’язливої імперської присутності Варі в регіоні Маджес-Чукібамба в Арекіпі, Перу. Пакайтамбо дає безцінне уявлення про створення державної влади через публічні ритуали та вистави в регіонах за межами центру штату».

Читайте також: В мексиканському Чичен-В’єхо виявлені будинки еліти майя.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: