Археологи знайшли докази руйнування Єрусалима римлянами

Руйнування Єрусалима було відповіддю на Велике повстання, перше з кількох повстань єврейського населення Юдеї проти Римської імперії....
розкопки в Єрусалимі
Розкопки в Єрусалимі / фото: ІАА

Археологи з Управління старожитностей Ізраїля (ІАА) під час розкопок у місті Давида в Національному парку знайшли докази руйнування Єрусалима римлянами, повідомляє Heritagedaily.

Руйнування Єрусалима було відповіддю на Велике повстання, перше з кількох повстань єврейського населення Юдеї проти Римської імперії. Причиною повстання було частково викликане посиленням релігійної напруженості та високими податками, що призвело до пограбування Другого Храму та арешту римлянами високопоставлених єврейських політичних та релігійних діячів.

Римляни мобілізували чотири легіони (за підтримки сил Агріппи), щоб придушити повстання і покарати єврейський народ як приклад для інших. Легіони досягли Єрусалима в 70 р. н.е., обложивши місто на чотири місяці.

Після кількох битв все місто та Другий Храм були зруйновані Тітом Флавієм. За твердженням істориків він заявив: «Єрусалим… був настільки повністю стертий з лиця землі тими, що не залишилося нічого, що могло б колись переконати відвідувачів у тому, що він колись був місцем проживання».

Розкопки у Місті Давида виявили зруйновані будинки поряд з «Дорогою паломників» — головною вулицею Єрусалима в період Другого Храму. Усередині однієї з будівель збереглися сліди обгорілих дерев’яних балок, а також прикрашені кам’яними судинами кам’яна гиря, тигель для плавки металу та бронзова чаша.

Команда також знайшла монету другого року Великого повстання з написом “За свободу Сіону”.

За словами керівників розкопок Ізраїльського управління старожитностей Шломо Грінберга та Ріккі Залут Хар-Тув: «Усі ці знахідки разом малюють картину життя мешканців, які жили в Єрусалимі незадовго до руйнування. Повернутися до Єрусалиму через 2000 років і знову відкрити для себе залишки руйнувань, особливо під час розкопок, які проводилися незадовго до Тиша бе-Ав, — це дуже зворушливий досвід, який не може залишити нас байдужими».

Читайте також: В Іспанії археологи знайшли кельтоіберійське місто.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: