В Україні змінилися правила обов’язкового техогляду авто

Кабмін ухвалив постанову про вдосконалення порядку проходження обов'язкового технічного контролю (техогляду, ТО). Передбачається, що це ліквідує фіктивні огляди...
Спеціаліст проводить технічний огляд автомобіля
Ілюстративне фото: mind

Кабмін ухвалив постанову про вдосконалення порядку проходження обов’язкового технічного контролю (техогляду, ТО). Передбачається, що це ліквідує фіктивні огляди та підвищить безпеку дорожнього руху.

Про це повідомляє  Департамент комунікації МВС України.

Відтак, запроваджено електронну форму протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу. Водночас за необхідності з можливістю друку паперової копії протоколу. Втім, друк протоколу можливий виключно на бланку встановленого зразка, вартість якого сплачує суб’єкт господарювання.

Також оновлено обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів, запроваджено відеофіксацію процесу обовʼязкового технічного контролю транспортних засобів. 

Зазначимо, що органи державної влади, місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи зможуть отримати від суб’єкта ОТК відеоматеріали за відповідними зверненнями. 

Вибірковий перегляд матеріалів відеофіксації унеможливить проведення суб’єктами ОТК фіктивних перевірок технічного стану, а це суттєво вплине на посилення безпеки дорожнього руху.

Читайте також: Зміни в іспитах на посвідчення водія наберуть чинності до кінця 2023 року.

Поділитися:
Категорії
АвтоГоловні новини
Стрічка новин

Читайте також: