Які країни ЄС запровадили санкції на в’їзд авто з РФ

Латвія, Литва та Німеччина підтримали рішення Єврокомісії, і запровадили санкції на в'їзд авто з російськими номерами або з реєстрацією в РФ....
прапор ЄС, знак стоп
ЄС заборонив в’їзд росіянам на власних автівках / фото: Укрінформ

Латвія, Литва та Німеччина підтримали рішення Єврокомісії, і запровадили санкції на в’їзд авто з російськими номерами або з реєстрацією в РФ.

У різних країнах ЄС на рекомендації Єврокомісії відреагували по-різному. Згоду з посиленням санкцій проти Росії підтримав уряд Литви, Латвії, Естонії та Німеччини. Водночас, у Фінляндії поки що відмовились запроваджувати категоричну заборону на в’їзд російських авто.

Литва

Литва заборонила в’їзд у країну машинам на російських номерах або з реєстрацією в РФ. Про це рішення повідомили в Митній службі країни. Однак, литовські прикордонники зазначили, що як виняток, вони пускатимуть у країну автівки на російських номерах, які їдуть транзитом до Калінінграда. Цю позицію підтвердила і віце-міністр закордонних справ Литви Йовіта Нелюпшене. Вона підтримала запропоновані Єврокомісією санкції, і уточнила, пославшись на правила ЄК, що в ЄС не повинні в’їжджати авто, куплені в Росії, авто з російськими номерами, а також машини, зареєстровані в РФ.

Латвія

У Міністерстві закордонних справ Латвії зазначили, що авто у росіян вилучати на кордоні просто так не будуть. Втім, згідно з новими правилами Єврокомісії людям в авто з російськими номерами в’їзд до країни буде закритий. Їм доведеться їхати назад. А в разі, якщо людина відмовиться виконувати вимоги митників, наприклад, не захоче повертатися у РФ, то можлива й конфіскація автомобіля.

Естонія

За заборону на в’їзд авто з Росії висловився і глава міністерства внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс. Однак він вказав, що реалізацію цих заходів ще варто обговорити з усіма прикордонними з РФ країнами. А поки цього не сталось, російські машини все ще зможуть перетинати кордон Естонії.

Німеччина

Про можливість вилучення у власників автомобілів на російських номерах заявили і у Митній службі Німеччини.  У Німеччині для громадян РФ будуть винятки. До країни пропускатимуть автомобілі на російських номерах, які необхідні для діяльності дипломатів, а також транспорт, що належить громадянам країн ЄС і членам їхніх сімей.

Фінляндія

Рішення щодо пропуску машин із РФ усе ще не ухвалили у Фінляндії. Глава санкційного відділу МЗС Піа Саріваара заявила місцевому телеканалу, що влада має намір вивчити роз’яснення ЄК, щоб визначити подальші заходи. Однак, поки відповідних рішень немає, автомобілі з російськими номерами, як і раніше, можуть в’їжджати до Фінляндії, і митниця не буде конфісковувати автомобілі на фінсько-російському кордоні.

Що цьому передувало

8 вересня Єврокомісія підтвердила інтерпретацію санкційного законодавства щодо Російської Федерації, зокрема, відтепер в’їзд росіян до зони Євросоюзу на особистому автомобілі, зареєстрованому в РФ, розцінюватимуть як спробу забороненого імпорту. Такі авто Єврокомісія пропонує конфіскувати.

Читайте також: Громадянка РФ намагалася виїхати з Молдови за паспортом чоловіка з України.

Поділитися:
Категорії
Головні новиниСвіт
Стрічка новин

Читайте також: