Який алгоритм дій водія у разі ДТП

Якщо ДТП без потерпілих, тоді автопригоду оформлятиме патрульна поліція, але якщо є потерпілі — на місце прибуде слідчо-оперативна група...
Ілюстративне фото

Найголовніше правило — не панікувати! Про це нагадує Патрульна поліція. Основні моменти:

  1. З’ясуйте, чи є травмовані внаслідок автопригоди. Якщо є, тоді необхідно викликати швидку і надавати постраждалим особам домедичну допомогу до приїзду лікарів.
  2. Якщо потерпілі відсутні — увімкніть аварійну світлову сигналізацію на автомобілі та виставте знак аварійної зупинки.
  3. Не переставляйте автомобіль на інше місце. Транспортний засіб повинен залишатись на тому місці, де сталась ДТП, щоб поліцейські мали змогу з’ясувати всі обставини пригоди.

Якщо вищеперелічене виконали, тоді телефонуйте до поліції на номер 102 та зазначте:

 ➖ точне місце, де трапилась дорожньо-транспортна пригода;

 ➖ чи є потерпілі (якщо є, то скільки і який їхній стан);

 ➖ марки та моделі автівок, які отримали механічні пошкодження.

Якщо ДТП без потерпілих, тоді автопригоду оформлятиме патрульна поліція, але якщо є потерпілі — на місце прибуде слідчо-оперативна група.

Уважно перечитуйте всі матеріали, які вам дають підписувати та не забувайте їх доповнювати/уточнювати у відповідній графі. Ви можете відмовитися підписувати будь-які папери, але це вже крайній випадок і зловживати цим правом не слід, це може зіграти з вами злий жарт надалі.

Нюансів у оформленні документів дуже багато, всі передбачити неможливо. Тому головне: будьте уважні та намагайтеся зберігати спокій.

Якщо один з учасників ДТП втік з місця пригоди, алгоритм дій для інших не змінюється – викличте поліцію та повідомте всі відомі вам обставини. 

Читайте також: Водіння нового автомобіля може дорого обійтися вашому здоров’ю.

Поділитися:
Категорії
Авто
Стрічка новин

Читайте також: