Українські пенсіонери отримають виплати від ООН

Пенсіонери в Україні можуть отримати фінансову допомогу від Світової продовольчої програми ООН. Сума виплат для кожного буде індивідуальною. ...
Фото: Інформатор Дніпро

Пенсіонери в Україні можуть отримати фінансову допомогу від Світової продовольчої програми Організації Об’єднаних Націй. Сума виплат для кожного буде індивідуальною. Як її розрахувати, розповів представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Уряд погодив пропозицію Міністерства соціальної політики по реалізації проекту щодо додаткових заходів соціальної підтримки пенсіонерів, які проживають на територіях активних чи можливих бойових дій.

На допомогу від ООН можуть розраховувати пенсіонери, які:

  • проживають на територіях активних чи можливих бойових дій;
  • отримують пенсію менше 3000 грн;
  • не отримують з 1 березня 2023 року додаткові грошові виплати від міжнародних організацій після заповнення заяви на платформі “єДопомога” та державної допомоги на проживання для ВПО.

Розмір допомоги розраховуватимуть як різницю між 3000 грн та пенсією громадянина. Однак сумма не може бути меншою за 100 грн. Якщо, наприклад, пенсіонер отримує, пенсію 2400 гривень, то йому доплатять 600 гривень, якщо ж пенсія 2900 гривень, то доплата від ООН становитиме 100 гривень.

Виплати від ООН під час війни в Україні можуть отримати не лише пенсіонери та ВПО, а й інші категорії соціально незахищених осіб. Ті, хто ще не отримував допомоги від міжнародних організацій, можуть претендувати на 2220 грн на кожного члена сім’ї на місяць. Кошти виплачують протягом трьох місяців.

Для отримання цієї допомоги сім’ї повинні відповідати одному з критеріїв (за винятком внутрішньо переміщених осіб):

  • сім’я повинна складатися тільки з одного з батьків і хоча б однієї дитини до 18 років;
  • сім’я з дитиною (дітьми), в якій обом батькам понад 55 років;
  • сім’я, де є люди з обмеженими можливостями;
  • прийомна сім’я.

Заявки на виплати від ООН приймаються у пунктах реєстрації благодійного фонду “Право на захист”.

Читайте також: Ситуація на ринку праці залишається непростою – НБУ.

Поділитися:
Категорії
Головні новиниЕкономіка
Стрічка новин

Читайте також: