Певній категорії українців з 1 червня збільшать пенсію

В Україні з 1 червня збільшать пенсії частині отримувачів. Йдеться про працюючих пенсіонерів, які отримали два роки додаткового стажу...
Фото: newch.tv

В Україні з 1 червня збільшать пенсії частині отримувачів. Йдеться про працюючих пенсіонерів, які отримали два роки додаткового стажу. Деякі з них можуть отримати доплату в 1000 грн.

Це пенсіонери, які мають 5842 грн пенсії, а при виході на заслужений відпочинок напрацювали 35 років стажу. Таке роз’яснення надали в Пенсійному фонді.

Так, для тих, хто має 35 років стажу, коефіцієнт у формулі розрахунку пенсії становить 0,35. А після перерахунку пенсії з квітня коефіцієнт збільшиться до 0,37.

Підвищення пенсій відбувається кожні два роки за умови, якщо станом на березень вже є 24 місяці стажу. Фактично виплати перераховують із квітня, але й у квітні, і у травні платять пенсію у старому розмірі.

Підвищені виплати починають видавати із червня. Коли пенсію збільшують, пенсіонер одразу отримує доплату за два попередні місяці.

Якщо пенсіонер має 35 років стажу та отримує пенсію у розмірі 5842 грн, то щомісячна надбавка після перерахунку складе 333 грн. У червні виплатять і підвищену пенсію, і збільшення за квітень і травень. Відповідно, пенсія збільшиться на 1000 грн. Далі виплачуватимуть щомісяця по 6175,1 грн.

Загалом в Україні 2,7 млн. пенсіонерів продовжують працювати. Серед них велика кількість бюджетників (лікарі, медики, держслужбовці).

Читайте також: Пенсіонери-переселенці зможуть отримати допомогу від ООН.

Поділитися:
Категорії
Головні новиниЕкономіка
Стрічка новин

Читайте також: