Світ має жорсткіше реагувати на роботу міжнародних компаній в РФ, — економіст

РФ блокує вихід капіталу з країни, тому міжнародні компанії, які не дуже переживають за репутаційні ризики, не поспішають виходити з російського ринку...
долари
Фото: uworld.news

Російська Федерація блокує вихід капіталу з країни, тому міжнародні компанії, які не дуже переживають за репутаційні ризики, не поспішають виходити з російського ринку, щою не втратити дохід і свої активи. Про 2 листопада заявив професор, ректор Міжнародного інституту бізнесу, банкір та економіст Олександр Савченко в ефірі телеканалу FREEДОМ.

За інформацією журналістів, наразі 296 західних компаній вийшли, 294 — в процесі виходу, 219 — очікують, але 626 компаній вирішили не виходити з російського ринку

Банкір пояснив, що Росія блокує вихід іноземного капіталу зі свого ринку, тому компанії, які прийняли таке рішення, несуть  значні збитки.

«Практично можна віддати свої акції, віддати частку, віддати все устаткування. І тому компанії зважують, чи це варто робити, чи ні… Фізично неможливо вивезти обладнання, не можна вивести акції, облігації із цієї країни. Тобто ти можеш залишити, подарувати, віддати менеджерам своє майно, а сам поїхати”, — пояснив експерт.

На його думку, з цієї причини багато компаній, які не думають про репутаційні ризики, все-таки залишаються і продовжують вести свій бізнес в РФ.

Олександр Савченко зазначив, що світ має реагувати жорсткіше на продовження роботи міжнародних компаній на території Росії. Для цього потрібно передбачити механізми надання компенсації збитків, щоб змусити всі компанії вийти з цього ринку.

“Компенсація має бути передбачена саме країнами ЄС та США, і розмір збитків має визначатися у судовому порядку”, — заявив економіст.

Читайте також: Які країни ЄС запровадили санкції на в’їзд авто з РФ.

Поділитися:
Категорії
Головні новиниЕкономіка
Стрічка новин

Читайте також: