В Україні зменшено вік перебування громадян на військовому обліку призовників

Верховна Рада України підтримала зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25-річного віку...
Фото: Кадровик

Верховна Рада України підтримала зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25-річного віку.

Про це повідомило Міністерство оборони України.

Законопроект у Парламенті представляв начальник Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Шаптала.

“Пропозиції змін до законодавства надійшли до Міноборони від Збройних Сил України за підписом Головнокомандувача та були підтримані Міністерством.

Зазначені пропозиції  обгрунтовувались тим, що нині, під час дії правового режиму воєнного стану, немає потреби в перебуванні громадян на військовому обліку призовників до 27 років.

По-перше, необхідність їхнього щорічного прибуття до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, у тому числі для проходження медичних оглядів призводить до додаткових фінансових витрат, навантаження на медичних працівників та збільшення черг для проходження ВЛК. У той час, як призов на строкову службу в умовах воєнного стану не здійснюється.

По-друге, тривале перебування на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану призводить до того, що значна кількість придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Уряд схвалив законопроект про зниження призовного віку.

Поділитися:
Категорії
ТОПУкраїна
Стрічка новин

Читайте також: