Шкіри на черепі не лишилося: У Польщі українські та канадські лікарі врятували українця

У будинок 55-річного Михайла на Херсонщині прилетіло дві ракети. Дружина загинула, чоловіка з-під завалів дістав син. Він переніс 30 операцій ...
Кадр з відео

У будинок 55-річного Михайла на Херсонщині прилетіло дві ракети. Дружина загинула, чоловіка з-під завалів дістав син.

Постраждалий отримав численні поранення: розірвана щока, перелом руки та забої. Серед численних поранень – важкі опіки голови. Шкіри на черепі не лишилося, повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Він переніс 30 операцій, одна з яких – пересадка м‘яза зі спини на голову. Хірурги Центру “Незламні” разом із канадськими колегами врятували херсонця, який постраждав під час ракетного обстрілу. Надскладну операцію виконали в Польщі.

Три тижні на межі життя та смерті Михайло провів в криворізькій реанімації. Далі його евакуювали до Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ Першого медоб’єднання Львова.

Майже три десятки операцій. Лікарям вдалося стабілізувати стан чоловіка. Однак лишалася найбільша проблема – рана на голові. Її треба було термінового закрити м’язовою тканиною. Інакше будь-якої миті мозок могла вразити смертельна інфекція.

Вихід – складна реконструктивна операція: пересадження тканин зі спини на голову. Допомогти львів’янам зголосилися канадійці, однак з’ясувалося – в Україну приїхати не готові, готові – до Польщі. Відтак українські медики з пацієнтом вирушили туди. До клініки польського містечка Челядзь від Львова – 400 км.

Операція тривала 12 годин. Українсько-канадська команда працювала як один механізм. Хірурги спершу відділили клапоть найширшого м’яза спини, а потім – пересадили його на оголений череп. Судини, розміром з людську волосину, зшивали під мікроскопом.

Втручання минуло успішно. За тиждень Михайло повернувся до Центру НЕЗЛАМНІ на реабілітацію. Попереду у чоловіка ще кілька косметичних операцій на обличчі.

Вже за тиждень після операції чоловік повернувся з Польщі до клініки у Львові, де на нього чекають ще кілька косметичних операцій на обличчі.

Читайте також: на Львівщину відбулась наймасовіша медична евакуація хворих.

Поділитися:
Категорії
Головні новиниУкраїна
Стрічка новин

Читайте також: