Офіційно: Каховська ГЕС відновленню не підлягає

Генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота: Відновленню Каховська ГЕС не підлягає. Після деокупації нам доведеться будувати нову станцію...
Фото: espreso.tv

Генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота: Відновленню Каховська ГЕС не підлягає. Після деокупації нам доведеться будувати нову станцію.

«Найперше, що потрібно зробити сьогодні  —  перегородити зруйновану дамбу і забезпечити водою населення, сільське господарство і промисловість. Уже сьогодні будуть перші проєктні рішення з цього питання.

Ми будемо акумулювати воду на верхніх водосховищах для того, щоб після деокупації якнайшвидше наповнити Каховське водосховище», – розповів Сирота.

За його словами, щоб побудувати нову станцію потрібно мінімум 5 років  —  у режимі 24/7. На це необхідно мінімум 1 млрд.

«Адже, ми ще не знаємо повних масштабів руйнувань: пошкоджено не тільки станцію, але і переїзди, водопостачання, газопостачання. Це складний гідровузол, на розбудову якого необхідний час. Зараз розробляємо проєкт розміщення станції», – повідомив гендиректор Укргідроенерго.

Читайте також: Підрив Каховської ГЕС: ООН та Червоний Хрест жодним чином не допомогли українцям.

Поділитися:
Категорії
ТОПУкраїна
Стрічка новин

Читайте також: