На курців в Україні можуть чекати неприємні зміни

Народні депутати хочуть заборонити велику групу тютюнових виробів з ароматизованими добавками. У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт...
Ілюстративне фото

Народні депутати хочуть заборонити велику групу тютюнових виробів з ароматизованими добавками.

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №9227 – “Про заходи щодо запобігання та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення”. У ньому йдеться про заборону сучасних тютюнових виробів, що містять смако-ароматичні добавки.

Згідно із цим законопроєкту, під заборону можуть потрапити всі ароматизовані тютюнові вироби. До списку потрапили всі звичайні сигарети з різними добавками та ароматичними капсулами, IQOS та GLO з ароматичними добавками та решта тютюнових виробів з ароматизаторами. А до них належать електронні одноразові сигарети.

Як пояснюють ініціатори законопроєкту, в Україні після тривалого періоду зниження кількості курців їх кількість знову почала зростати. Аналіз вживання тютюнових виробів показав, що кількість курців зросла саме за рахунок ароматизованих тютюнових виробів й основна група – молодь віком від 18 до 29 років.

При цьому дослідження показує, що 80% сучасних підлітків починає тепер курити з 12-17 років і як “перший досвід” вибирає ароматизовані одноразки. Однак таке захоплення швидко переростає у залежність.

З урахуванням дослідження, народні депутати пропонують заборонити оптовий та роздрібний продаж в Україні таких тютюнових виробів:

  • Цигарки з характерним запахом та/або зі смаком диму (до цієї групи увійдуть айкоси, гло, електронні сигарети)
  • Цигарки, які містять смако-ароматичні добавки в будь-яких компонентах, у тому числі у фільтрі, папері, упаковці, капсулах або мають будь-які характеристики, що дозволяють змінювати запах або смак сигарет, інтенсивність диму, а також тютюну для самокруток.

На цей час цей законопроєкт перебуває на стадії розгляду у профільних комітетах.

Читайте також: У Парламенті зареєстрували законопроєкт, який захищатиме інтереси бізнесу.

Поділитися:
Категорії
Головні новиниУкраїна
Стрічка новин

Читайте також: