Канадський інструктор про українських військових: у них левові серця

Українська армія постійно потребує поповнення, яке перед відправкою на фронт треба навчити. Бійці відпрацьовують навички переміщення під прикриттям бронетехніки...
Вони б’ються за свою землю / фото: defence-ua

Українська армія постійно потребує поповнення, яке перед відправкою на фронт треба навчити.

Українські бійці відпрацьовують навички переміщення під прикриттям бронетехніки старого американського бронетранспортера. Потім йде штурм будівлі та подальша зачистка. Все доводиться повторювати кілька разів, щоб довести отримані на тренуванні навички до автоматизму.

Про це розповіли кореспонденти ERR, які побували в одному з навчальних центрів.

Знімальна група в такому центрі познайомилася з канадським інструктором, який навчає українських бійців.

Ханд понад тридцять років прослужив у канадській армії та поліцейському спецназі, а три місяці тому приїхав до України тренувати солдатів.

“У них левові серця. Я вражений їхнім бажанням вчитися і вдосконалюватись, їхньою хоробрістю, їхньою любов’ю до свободи. Це воістину неймовірно, у кожного з них серце лева”, – сказав Ханд.

Багато хто з бійців нещодавні фермери, чиї села перебувають зараз під російською окупацією. У багатьох є діти, а в деяких і онуки.

“Тут саме віковий такий параметр не зовсім актуальний. Усі люди, які тут, не залишилися на дивані дивитися телевізор і розумніти за чашкою чаю. Вони прийшли сюди битися. Битися за свою країну, за свою землю”, – сказав військовослужбовець ЗСУ з позивним «Матвій».

“Я думаю, потрібно багато зброї, щоб їх вибити з нашої – з моєї, землі – де я жив, де залишився мій будинок, моя техніка, де залишилося все моє життя. Мені залишається тільки одне забрати назад своє, і все. І я буду до останнього подиху забирати своє, я чужого не хочу”, – сказав військовослужбовець ЗСУ з позивним “Хмара”.

Чому мають навчитися українські солдати у цьому навчальному центрі? “Усьому. У цьому і полягає проблема. Вони всі колишні цивільні, так що їх треба вчити буквально всьому – поводженню зі зброєю, тактиці, медицині, командній роботі, тактичному переміщенню, оборонним і наступальним операціям. І все це протягом короткого часу”, – Відповів “Ханд”.

“Скажімо так, початкова підготовка включає п’ятиденний курс, більш розширена – сім днів, і стандартна підготовка – близько двох тижнів. Була спеціалізована рота, готувалась майже місяць. Це та рота, яка сьогодні [у четвер, 26 січня] вступила в бій і відбила населений пункт у противника”, – сказав військовослужбовець ЗСУ із позивним “Матвій”.

Читайте також: Україна – одна з найзамінованіших країн у світі.

Поділитися:
Категорії
Україна
Стрічка новин

Читайте також: