Британія та Норвегія офіційно оголосили про створення “морської коаліції” для України

Велика Британія та Норвегія оголосили про створення Коаліції морських сил і засобів, яка відповідатиме за посилення військово-морських спроможностей України....
військовий корабель, море, хвилі
Фото: Wikipedia

Велика Британія та Норвегія в понеділок, 11 грудня, офіційно оголосили про створення Коаліції морських сил і засобів, яка відповідатиме за посилення військово-морських спроможностей України, повідомляє Українська правда.

Про створення “морської коаліції” в Лондоні оголосили очільник Міноборони Британії Грант Шаппс та його норвезький візаві Бйорн Аріль Грам. Її погодили під час останнього засідання Контактної групи з питань оборони України.

Коаліція морських сил і засобів буде розвивати довгострокову підтримку, яку Британія, Норвегія та інші країни надають Україні, й допоможе Україні трансформувати Військово-морські сили, зробивши їх оперативно суміснішими із силами НАТО й зміцнивши безпеку в Чорному морі.

“Нова “морська коаліція” тісно співпрацюватиме з українськими ВМС і Міністерством оборони з метою розвитку низки спроможностей, зокрема швидкого розвитку морських сил у Чорному морі, подальшій розбудові української морської піхоти і річкових патрульних кораблів для захисту прибережних і внутрішніх водних шляхів”, – пояснили в Міноборони Британії.

У межах коаліції Британія та Норвегія вже оголосили про передання Україні двох мінних тральників Королівських ВМС класу Sandown. Крім того, за даними Міноборони України, Київ отримає 20 амфібій Viking та 23 швидкісних човни.

Читайте також: Кордон Естонії з РФ може закритися будь-якої миті.

Поділитися:
Категорії
Головні новиниУкраїна
Стрічка новин

Читайте також: