Землетрус у Марокко: загинуло понад 1000 людей, сотні постраждалих

МВС Марокко повідомило, що 1037 людей загинули і ще 672 отримали поранення внаслідок найруйнівнішого землетрусу в країні за останні 60 років...
Наслідки землетрусу у Марокко , зруйновані будівлі у Марокко
Наслідки землетрусу у Марокко / фото: Слово про слово

Міністерство внутрішніх справ Марокко повідомило, що 1037 людей загинули і ще 672 отримали поранення внаслідок найруйнівнішого землетрусу в країні за останні шість десятиліть, магнітуда якого, за даними Геологічної служби США, склала 6,8 з епіцентром приблизно за 72 км (45 миль) на південний захід від Марракеша, повідомляє Reuters.

Землетрус стався в Марокко пізно ввечері в п’ятницю близько 23:00 (22:00 за Грінвічем). Пошкоджено історичні будівлі в Марракеш – найближчому до епіцентру місті – тоді як більшість загиблих зареєстрована в гірських районах на півдні.

Підземні поштовхи відчувалися навіть в Уельві та Хаені в Андалусії на півдні Іспанії.

Міністерство внутрішніх справ повідомило, що 1037 людей загинули і ще 672 отримали поранення внаслідок землетрусу, магнітуда якого, за даними Геологічної служби США, склала 6,8 з епіцентром приблизно за 72 км (45 миль) на південний захід від Марракеша.

Рятувальники розбирають завали в пошуках тих, що вижили в будинках, що обвалилися, у віддалених гірських селах Марокко.

У селі Амізміз поблизу епіцентру рятувальники розбирають завали голими руками. Кам’яна кладка, що впала, заповнила вузькі вулички.

«Коли я відчув, що земля тремтить під моїми ногами і будинок нахилився, я кинувся витягувати своїх дітей. Але мої сусіди не змогли вибратися», – сказав Мохамед Азав. «На жаль, у цій сім’ї нікого живим не знайшли. Батько та син були знайдені мертвими, а мати та дочку досі шукають».

У єдиної відкритій крамниці утворилася довга черга, оскільки люди шукають припаси. Валуни, що впали, заблокували дорогу з Амізміза в сусіднє село.

У самому серці старого міста, об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, на площі Джемаа аль-Фна впав мінарет мечеті.

Поранені люди приїжджали до Марракеша з навколишніх районів у пошуках допомоги.

Монтасір Ітрі, мешканець села Асні неподалік епіцентру, сказав, що більшість будинків там пошкоджено.

«Наші сусіди опинилися під завалами, і люди докладають усіх зусиль, щоб врятувати їх, використовуючи доступні у селі кошти», – сказав він.

«Я досі не можу спати вдома через шок, а також тому, що старе місто складається зі старих будинків», – сказав Джаухарі Мохамед, мешканець старого міста.

Уряди всього світу висловили солідарність та запропонували допомогу

За даними Геологічної служби США, це був найбільш смертоносний землетрус у Марокко з 1960 року, коли, за оцінками, внаслідок землетрусу загинуло щонайменше 12 000 людей.

Туреччина, де внаслідок потужного землетрусу в лютому загинуло понад 50 000 людей, заявила, що готова надати підтримку.

Алжир, який розірвав зв’язки з Марокко у 2021 році через політичний статус Західної Сахари, заявив, що відкриє повітряний простір для гуманітарних та медичних рейсів.

“Неглибокі землетруси зазвичай більш руйнівні”, – сказав Мохаммад Кашані, доцент кафедри структурного та сейсмостійкого проектування Університету Саутгемптона.

Марокканське державне телебачення транслювало кадри, на яких показано розгортання військ. Військові будуть залучені до надання допомоги населенню.

Читайте також: У Баку стався сильний землетрус.

Поділитися:
Категорії
Головні новиниСвітФото
Стрічка новин

Читайте також: