В США збили китайський аеростат

Сполучені Штати в суботу збили китайську шпигунську повітряну кулю біля узбережжя Кароліни за наказом президента Джо Байдена...
Фото: АР

Сполучені Штати в суботу збили китайську шпигунську повітряну кулю біля узбережжя Кароліни за наказом президента Джо Байдена після того, як вона перетнула важливі військові об’єкти по всій Північній Америці, повідомляє AP. Цей інцидент став новою точкою спалаху напруженості між Вашингтоном і Пекіном.

Аеростат летів на висоті близько 60 тис. футів (приблизно 18 км) і був розміром, як шкільні автобуси.

Телевізійні кадри показали невеликий вибух, за яким став спуск аеростату до поверхні Атлантичного океану. Після падіння було організовано збори уламків.

Раніше було закрито три аеропорти в Південній та Північній Кароліні, а президент США Джо Байден пообіцяв «подбати» про аеростат. Збивати повітряну кулю над сушею американці не наважилися, писало AP, оскільки виник би ризик для людей на землі.

Після того, як аеростат вторгся на територію США, було скасовано візит до Китаю держсекретаря Ентоні Блінкена. Вашингтон вважав, що метою повітряного об’єкта був шпигунство, в Пекіні заявили, що аеростат використовується в наукових цілях і збився з курсу.

Читайте також: На США та Канаді насуваються небувалі морози.

Поділитися:
Категорії
Світ
Стрічка новин

Читайте також: