Румунія змінює умови підтримки українських біженців

Вже з 1 травня поточного року Румунія змінює схему підтримки біженців з України. Тамтешній уряд ухвалив відповідну постанову...
Українські біженці у Румунії / фото: Profimedia Images

Уряд Румунії ухвалив надзвичайну постанову, яка забезпечує «стійкі рамки» для підтримки українських біженців, заявив речник виконавчої влади Дан Карбунару.

Вже з 1 травня поточного року Румунія змінює схему підтримки біженців з України.

Про це повідомляє видання Digi24.

Зазначається, що допомогу на оренду житла українці отримуватимуть протягом чотирьох місяців. Біженцям оплачуватимуть витрати на харчування та проживання.

Згідно із нововведеннями, уряд Румунії не виплачуватиме власникам житла коштів за схемою “50/20” за розміщення та харчування біженців. 50 лей на день (понад 400 грн) надходили власнику житла за кожного біженця. Ще 20 лей (приблизно 160 грн) — витрати на харчування на добу на людину. Чимало господарів давали ці кошти біженцям на руки, щоб вони самі купували продукти.

Варто відзначити, з 1 травня передбачено, що біженцям надаватимуть одноразову допомогу у 2000 лей (405 євро) на сім’ю на місяць упродовж чотирьох місяців для покриття витрат на харчування та проживання на території Румунії. Водночас румуни поставили українцям певні умови: пошук роботи та навчання дітей в місцевих школах.

Читайте також: Як українські біженки потрапляють у сексуальне та трудове рабство.

Поділитися:
Категорії
Головні новиниСвіт
Стрічка новин

Читайте також: