Помер останній з прокурорів Нюрнберзького процесу

Американський юрист Бенджамін Ференц, який помер на 104 році життя, був головним прокурором під час одного з Нюрнберзьких процесів...
Бенджамін Ференц / фото з відкритих джерел

Американський юрист Бенджамін Ференц, який помер на 104 році життя, був головним прокурором під час одного з Нюрнберзьких процесів.

Останній із обвинувачів Нюрнберзького процесу над нацистськими військовими злочинцями, юрист Бенджамін Ференц, помер у віці 103 років, повідомили у ніч на неділю, 9 квітня, американський телеканал NBC та газета The New York Times з посиланням на сина правозахисника. Причина смерті не уточнюється, повідомляє dw.com.

Ференц народився 1920 року в Трансільванії в єврейській родині, яка незабаром емігрувала до США. У 1943 році юнак отримав ступінь юриста в Гарвардському університеті, потім вступив до лав армії США і був відправлений до Європи під час Другої світової війни.

Серед іншого Ференц відвідував звільнені нацистські концтабори, де збирав свідчення звірств, здійснених націонал-соціалістами. У 1947 році він виступав головним обвинувачем на одному з 12 Нюрнберзьких процесів – суді над есесівцями айнзацгруп СС і СД, створених з метою знищення неугодних на окупованих територіях країн Європи та Радянського Союзу. Айнзацгрупи несуть відповідальність за вбивство понад 600 тисяч євреїв, десятків тисяч партизанів, циган, політпрацівників та інших людей.

Біля джерел створення Міжнародного кримінального суду

Після закінчення Нюрнберзьких процесів Ференц залишився у Німеччині і брав участь як юрист у переговорах про німецькі компенсації, у тому числі про компенсації, які ФРН виплатила державі Ізраїль та міжнародним єврейським організаціям.

Потім він повернувся до США, але продовжив роботу у сфері міжнародного права і стояв біля витоків створення Міжнародного кримінального суду в Гаазі. Крім того, Ференц написав кілька книг про міжнародне право та антивоєнні роботи.

Читайте також: У США через рекордний снігопад обвалюються дахи будинків.

Поділитися:
Категорії
Головні новиниСвіт
Стрічка новин

Читайте також: