Історія шотландця, який пішов воювати за Україну

26-річний хлопець нещодавно повернувся з передової на сході України, і звук низькопролітаючих літаків все ще змушує його тікати в укриття...
Шотландець Дуглас, який захищав Україну / фото: sky. news

 «Гелікоптери були найгіршими», — каже Дуглас, дивлячись на поле.

Цей звук врізався в пам’ять Дугласа — шум вогню з ворожого гелікоптера над головою.

Цю історію Дуглас розповів Sky News.

26-річний хлопець нещодавно повернувся з передової на сході України, і звук низькопролітаючих літаків над його сімейною фермою на південному заході Шотландії все ще змушує його тікати в укриття.

На початку війни президент Володимир Зеленський закликав добровольців боротися за Україну. Дуглас, який живе на фермі в сільській місцевості Шотландії і заробляє на життя ремонтом тракторів, вперше почав думати про те, щоб приєднатися до лав ЗСУ ще у березні минулого року.

Після роботи він лежав на дивані з пивом у руках і гортав Netflix. Це були перші кілька тижнів вторгнення Путіна, і він не міг викинути з голови новинину про війну в Європі.

Незважаючи на відсутність військової підготовки та досвіду, він вирішив піти на війну. Того дня він звільнився з роботи.

Батьки благали його не їхати

Дуглас був не один. За оцінками українського уряду, у ті перші дні записалося 20 000 добровольців з-за кордону.

Його батько, Дерек, який піклується про сімейну ферму, і його мати, Шина, яка керує компанією з громадського харчування, благали його не робити цього.

«Коли він прийшов і сказав, що йде, це було дуже важко», — каже вона.

Протягом першого місяця в Україні він допомагав як волонтер – пакував продуктові передачі, відправляв набори на передову. Потім з’явилася можливість долучитися до боротьби.

Дуглас записався до націоналістичного українського батальйону «Карпатська Січ», чисельність якого була підкріплена закордонними бійцями. Для свого позивного — псевдоніму, який використовують під час військових дій — Дуглас вибрав «Мило» на честь суворого шотландського персонажа у відеогрі Call Of Duty.

Він воював разом з чоловіками з Японії, Китаю, Північної та Південної Америки, а також з європейцями.

Скромна військова зарплата тримала його на плаву. «Ми отримали гроші, і це було великим полегшенням», — каже він. «Ми багато витрачали на те, щоб дістатися туди, щось купити та оплачувати рахунки вдома».

Було багато сюрреалістичних моментів, наприклад, коли він провів свій 26-й день народження в окопі, на який напали росіяни. Тим часом його родина повернулася додому і з нетерпінням чекала новин.

Додому до Різдва

Для Шини це був «кошмар». Вона впоралася, вимкнувши оновлення новин про війну та зайнявшись роботою. Вона все ще засмучена тим, що Дуглас не писав їм часто.

Через вісім місяців Дуглас повернувся додому вчасно до Різдва. Сидячи за барною стійкою для сніданку на кухні фермерського будинку, його родина відчуває полегшення від того, що він у безпеці вдома.

«Нам пощастило, що ми повернули Дугласа», — каже Дерек. «Але в Україні є багато людей, які не повернуться».

Повернувшись на ферму, Дуглас каже, що, незважаючи на те, що було важко і він втратив друзів у боях, він все ще плекає спогади про те, як українці повертаються до сіл, які він допомагав звільняти.

На фронті він отримав струс мозку. Одного разу, минулої осені його відвели вбік і прямо сказали «іди додому, Мило». Він знав, що більше не витримає, тому пішов з поля бою.

Ви отримуєте так багато дзвінків

Перед поверненням до Великої Британії він розшукав кількох своїх поранених друзів з окопів, які лікувались в українських лікарнях. Він хотів, щоб вони знали, що вони не самотні.

Повернутися до нормального життя було складно. Він бореться з безсонням і щойно знайшов нову роботу. Але він не впевнений, чи закінчилася його війна.

«Це дилема», — каже Дуглас, показуючи сумку, яка спакована й готова в його спальні.

«Я думаю, що міг би зробити більше користі, будь то гуманітарна робота чи бойові дії. Ви отримуєте так багато дзвінків від бойових друзів».

Його батькам було б дуже важко, якби він вирішив повернутися. «Місія самогубця» — так її описує його тато. Але для Дугласа час, проведений в Україні, виявився визначальним.

«Це багато віддало моєму життю», — каже він.

«Просто щоб зрозуміти, що ми маємо… свободу і те, що ми можемо жити».

Читайте також: Генасамблея ООН ухвалила резолюцію до річниці війни в Україні.

Поділитися:
Категорії
СвітТОП
Стрічка новин

Читайте також: