Греція залишається без ЗМІ на добу

Профспілки журналістів Греції проводять у середу добовий страйк у всіх ЗМІ з вимогою знайти та покарати винних у катастрофі пасажирського поїзда у місті Темпі ...
Греція залишається без ЗМІ на добу: журналісти проводять страйк / фото: point

Профспілки журналістів Греції проводять у середу добовий страйк у всіх ЗМІ з вимогою знайти та реально покарати винних у катастрофі пасажирського поїзда у містечку Темпі біля міста Лариса.

Про це повідомив у вівторок грецький телеканал ERT1. Керівні поради шести професійних журналістських спілок на своєму засіданні вирішили оголосити 24-годинний страйк із 05:00 GMT +02:00 15 березня, передає телеканал ERT1.

Вона проходить “в усіх засобах масової інформації (друкованих, радіо та телебаченні, в Інтернеті), у державному та приватному секторах. Усі журналісти країни, підтримують вимогу грецького суспільства до того, щоб була покладена реальна відповідальність за злочин у Темпі”.

За словами профспілок, у середу не передаватимуться випуски новин та інформаційні передачі.

Профспілки вимагають підвищення зарплат, укладання колективних трудових договорів, забезпечення безпеки на робочих місцях, а також права журналістів контролювати дії представників влади.

“Ми закликаємо наших колег продовжувати невпинно працювати над виявленням усіх факторів, які призвели до залізничної катастрофи, яка вразила всю Грецію”, – наголошується в заяві.

Журналісти проводять свою добову акцію протесту в середу, щоб мати можливість у четвер висвітлювати 24-годинний страйк профспілок державного та приватного секторів. У страйку у четвер візьмуть участь авіадиспетчери, моряки суден, залізничники, викладачі шкіл та навчальних закладів, працівники держслужб, таксисти.

Будуть скасовані всі авіарейси до Греції та з неї, на якорях залишаться всі морські судна. Громадський транспорт у столиці працюватиме у четвер за особливим графіком, щоб дати можливість працівникам прийти на масові мітинги у центрі Афін. Рух потягів у країні поки що припинено після залізничної катастрофи.

За повідомленням транспортної компанії Hellenic Train, у пасажирському поїзді, який зіткнувся з вантажним у ніч проти 1 березня неподалік грецького міста Лариса, було приблизно 350 осіб. За офіційними даними пожежної служби Греції, загинули 57 людей. Більшість загиблих – юнаки та дівчата віком 20-30 років. Декілька постраждалих ще залишаються в лікарнях.

Після цієї аварії представники профспілок залізничників заявили про проблеми із забезпеченням безпеки руху на залізниці Афіни – Салоніки. За їхніми словами, на деяких ділянках траси, де ходять поїзди зі швидкістю до 160 км/год, не працюють системи світлової сигналізації та автоматичного керування, рух поїздів не відображається на екранах моніторів.

Машиністи фактично ведуть поїзди у ручному режимі. Уряд оголосив у вівторок заходи щодо підвищення безпеки на залізницях та розраховує поступово відновити рух поїздів у країні з 22 березня.

Читайте також: У Греції зіткнулися два потяги: десятки загиблих та поранених.

Поділитися:
Категорії
Головні новиниСвіт
Стрічка новин

Читайте також: