Дощі накрили Румунію, а снігопади – Балкани та Іспанію

Слідом за хуртовиною, морозом та ожеледицею на деякі райони Румунії обрушилися зливи та повені. Натомість випав сильний сніг у Сербії, Боснії, Іспанії, Марокко...
Румунія страждає від негоди / фото: digi.24

На початку календарної весни погода по всій Європі збожеволіла. Слідом за хуртовиною, морозом та ожеледицею на деякі райони Румунії обрушилися зливи та повені. Натомість випав сильний сніг у Сербії, Боснії, а також в Іспанії і навіть у Марокко, повідомляє Point.

Пробки на дорогах, мороз та ожеледиця в кількох округах Румунії. Упродовж кількох днів у горах стояла погана погода, і десятки туристів застрягли на озері Биля через дуже сильний вітер. Декілька населених пунктів із населенням понад 10 000 людей залишилися без світла після того, як вітер повалив електричні стовпи. У районі Апусенських гір та у Східних Карпатах продовжує йти сніг, а вітер дме з поривами понад 70 кілометрів на годину.

У той же час на заході Румунії люди борються з повенями, спричиненими зливами і таненням снігу. У повіті Тіміш евакуйовано 65 дітей та вчителів зі школи та дитячого садка. Аварійні бригади зміцнили дамбу після того, як менш як за дві години рівень води піднявся на один метр. Затоплено кілька домоволодінь.

“Тепер все під контролем. Вода відступає, мотопомпи працюють безперервно, і ми сподіваємося, що до ранку отримаємо звістку, що вода відступила, як з вулиці, так і з будинків”, – каже примара комуни Балінц Денуц Крашован.

І в Сербії тисячі людей залишилися без електрики, після того, як хуртовина повалила дерева та стовпи, а град повалив лінії електропередач. Десятки дерев вирвали з коренем сильними поривами вітру.

Сильний снігопад випав і в Боснії, 40-сантиметровий шар снігу.

А в Хорватії понад 300 людей провели ніч в автомобілях, на заправних станціях або в центрах допомоги після того, як дороги до Адріатичного узбережжя та назад були закриті через сніг та сильний вітер.

У Марокко також випав сніг, і температура різко впала.

У Барселоні та на Балеарських островах, де сніг буває досить рідко, снігопад став приводом для радості як у дітей, так і у дорослих.

За словами метеорологів, циклон Джульєтта приніс до іспанських регіонів надзвичайно низькі температури та сильний вітер. На острові Майорка через сильний вітер діє червоний код. Пориви вітру можуть сягати 90 кілометрів на годину, а хвилі на північному узбережжі можуть сягати восьми метрів.

Читайте також: Десятки автомобілів зав’язнули у кучугурах біля в’їзду в тунель у Хорватії.

Поділитися:
Категорії
ВідеоГоловні новиниСвіт
Стрічка новин

Читайте також: