Травми голови суттєво збільшують ризик смерті

У дорослих, які перенесли якусь травму голови протягом 30-річного періоду, рівень смертності був у два рази вищим, ніж у тих, хто ніколи не отримував ушкоджень...
Ілюстративне фото: Robina Weermeijer/Unsplash

У дорослих, які перенесли якусь травму голови протягом 30-річного періоду, рівень смертності був у два рази вищим, ніж у тих, хто ніколи не отримував таких ушкоджень, йдеться у новій роботі американських учених. Окремої уваги вимагають травми голови середнього чи тяжкого ступеня, оскільки вони збільшують ризик смерті утричі, пише ERR.

У Сполучених Штатах понад 23 мільйони дорослих у віці 40 років і більше повідомляють про травми голови із втратою свідомості. Такі пошкодження виникають внаслідок автомобільних аварій, падінь та занять спортом.

Дослідження раніше показали підвищену короткострокову смертність, пов’язану із черепно-мозковими травмами, насамперед серед госпіталізованих пацієнтів. У новому дослідженні оцінювалися дані за 30 років, отримані від понад 13 000 учасників. Вчені з’ясовували, чи травма голови впливає на рівень смертності серед дорослих у довгостроковій перспективі.

Беручи до уваги характеристики учасників, дослідники виявили, що рівень смертності від усіх причин серед учасників із травмою голови у 2,21 разу перевищував рівень смертності серед тих, хто не мав таких ушкоджень. Крім того, рівень смертності серед осіб з тяжкими травмами голови у 2,87 рази перевищував рівень смертності серед осіб без таких ушкоджень.

Дослідники також оцінили дані щодо конкретних причин смерті серед усіх учасників. В цілому, найбільш поширеними причинами були рак, серцево-судинні захворювання та неврологічні розлади (включаючи деменцію, епілепсію та інсульт). Серед осіб з черепно-мозковими травмами найчастіше зустрічалися смерті, спричинені неврологічними розладами та різними ушкодженнями, отриманими, зокрема, внаслідок падіння.

Коли дослідники оцінили конкретні неврологічні причини смерті серед учасників з черепно-мозковою травмою, вони виявили, що майже дві третини були пов’язані з нейродегенеративними захворюваннями, такими як хвороба Альцгеймера та хвороба Паркінсона.

Дослідження було опубліковано у журналі JAMA Neurology.

Читайте також: Чоловіки, які приймають віагру, рідше страждають від хвороб серця.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: