Сухість в роті може свідчити про серйозні захворювання

Сухість у роті є поширеним симптомом, який часто не викликає тривоги або ігнорується. Але також вона може бути червоним прапорцем, тобто попередженням...
Сухість у роті є поширеним симптомом, який часто не викликає тривоги
Ілюстративне фото

Постійна сухість у роті може бути ознакою того, що з організмом не все гаразд.

Сухість у роті є поширеним симптомом, який часто не викликає тривоги або ігнорується. На її виникнення можуть впливати хропіння, прийом ліків, куріння чи зловживання алкоголем. Але також вона може бути червоним прапорцем, тобто попередженням про розвиток серйозних захворювань, – про це повідомив британський стоматолог Азад Ейрумлу, пише Mirror.

«Сухість у роті може бути ознакою того, що з організмом не все гаразд. Особливо якщо разом з цим з’являються такі симптоми, як відчуття липкості у роті, сухість чи біль у горлі, утруднене жування чи ковтання, неприємний запах із рота», – зазначив Ейрумлу.

Фахівець назвав серйозні захворювання, які можуть супроводжуватись ксеростомією – станом, при якому слинні залози не здатні виробляти достатню кількість слини для підтримки вологості у роті. Експерт заявив, що до розвитку цього стану можуть вести неврологічні патології, високий рівень цукру на крові, аутоімунні порушення.

Крім того, сухістю у роті проявляються старіння організму, наслідки прийому ліків, карієс, куріння, зловживання алкоголем.

Читайте також: Хірург назвав чотири ознаки, які вказують на появу тромбів.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: