При хворій печінці та діабеті слід відмовитися від великодніх страв

Яйця та паски є традиційним пасхальним частуванням, але за деяких проблем зі здоров'ям їсти їх не слід, повідомила ендокринолог...
Ілюстративне фото

Яйця та паски є традиційним пасхальним частуванням, але за деяких проблем зі здоров’ям їсти їх не слід, повідомила ендокринолог Єлизавета Кардапольцева.

Лікарка поінформувала, що людям із хворою печінкою потрібно суворо контролювати присутність у своєму раціоні такого продукту як яйця. Їх щоденне вживання допускається лише за умови, що печінка людини є здоровою, оскільки в цьому випадку орган допомагає організму ефективно переробляти жир, підтримувати нормальний рівень ліпідів у крові. Слабка печінка з таким завданням не справляється.

«Людям із захворюваннями печінки слід відмовитися від поїдання яєць на Великдень», – сказала ендокринолог.

Коментуючи вживання іншого пасхального частування – паски – медик нагадала, що в ньому міститься висока концентрація швидких вуглеводів, які за короткий час засвоюються організмом та сприяють різкому підвищенню рівня цукру в крові, а також активнішому жировідкладенню в тілі. Таким чином, констатувала експерт, від поїдання пасок слід відмовитися тим, хто хворий на цукровий діабет, має надмірну масу тіла, ожиріння.

Крім того, солодку здобну випічку (особливо дуже свіжу) небезпечно вживати людям із проблемами судин, шлунково-кишкового тракту.

«Випічка містить цукор та підвищує його рівень у крові – це може спровокувати судинні ускладнення. Також варто відмовитися від паски людям із хронічними хворобами шлунково-кишкового тракту», – заявила лікар-ендокринолог.

Важливо! Інформація надана у довідкових цілях. Про протипоказання та побічні дії запитуйте у фахівця і за жодних обставин не займайтеся самолікуванням. За перших ознак захворювання зверніться до лікаря.

Читайте також: Чому не їсти після 6 вечора — надзвичайно небезпечно.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: