Проблеми в ротовій порожнині можуть вказувати на діабет

Проблеми з яснами та пов'язані з ними слабкі зуби, зміна смаку та запаху в роті можуть бути сигналами про розвиток такої недуги, як діабет...
огляд ротової порожнини стоматологом
Ілюстративне фото

Проблеми з яснами та пов’язані з ними слабкі зуби, зміна смаку та запаху в роті можуть бути сигналами про розвиток такої недуги, як діабет.

Стоматолог Стів Предді розповів у публікації видання Express про те, що проблеми з ротовою порожниною можуть поповнити собою список симптомів, що вказують на діабет.

Діабет – це хвороба, що тихо розвивається. Цукровий діабет 2-го типу може протягом 10 років не викликати скарги на самопочуття, і люди, як правило, не підозрюють про високий цукор у себе в крові. Серед ознак, що вказують на це порушення, – постійне почуття втоми, нав’язлива спрага, втрата ваги, рани, що погано гояться, потяг до солодкого. Їх не завжди сприймають у зв’язку з діабетом.

Але в тому числі, як виявилося, це можуть бути проблеми з порожниною рота.

«Тим, хто бачить, що його ясна періодично кровоточать, а також людям, які мають слабкі зуби, що хитаються, слід відвідати лікаря, щоб виключити або підтвердити діабет», – порадив стоматолог Стів Предді.

Також, за словами фахівця, на діабет можуть вказувати червоні опухлі ясна, неприємний запах, що виникає в роті, а також неприємний присмак, який відчувається через деякий час після їжі. Крім цього Предді порадив звертати увагу на потемніння шкіри, що виникає в зонах природних складок, розташованих у пахвах, біля шиї або в паху.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: