Медики назвали новий симптом варіанта омікрону “Арктур”: вражає очі

Медики назвали новий симптом "Арктура" - варіанта штаму омікрону XBB.1.16, який викликав різке зростання захворюваності в Індії. Це сильний кон'юнктивіт...
Ілюстративне фото

Медики назвали новий симптом “Арктура” (Arcturus) – варіанта штаму омікрону XBB.1.16, який викликав різке зростання захворюваності в Індії. Це сильний кон’юнктивіт.

Захворювання проявляється почервонінням та роздратуванням очей, сильним свербінням, при цьому спостерігаються виділення, але не гнійні. Цей симптом зустрічається у дітей, попередні підвиди “Омікрона” його не викликали.

На тлі спалаху XBB.1.16 в Індії в деяких штатах країни знову запровадили обов’язкове носіння масок у громадських місцях, повідомляє Fortune. Цей варіант коронавірусу поширюється у США, Сінгапурі, Австралії та ще кількох країнах.

Оскільки воно здебільшого протікає легко, введення протиепідемічних обмежень не потрібне, заявили медіїки.

“Арктур” (XBB.1.16) зовсім недавно виявлений в Індії і вже потрапив до особливого списку ВООЗ, як потенційно можливий лідер-збудник COVID-19.

Його “кузен” – “Кракен” – ХВВ.1.5 – нині у США викликає 78 відсотків заражень. На новий “Арктур” – сьогодні припадає сім відсотків, і він уже посідає друге місце. Трохи заразніший, але не більш небезпечний. Як і “Кракен” – протікає просто як ГРЗ (не говоримо про групи серйозного ризику – там будь-який вірус, будь-яка інфекція може бути небезпечною).

Читайте також: “Кракен” виявили у пацієнтів по всій Україні, окрім однієї області.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: