Лікар пояснила, чому саме навесні загострюються хронічні захворювання

Часто у перехідні пори року, навесні, у людей загострюються хронічні захворювання. Загострюються хронічні гастрити, ентерити, коліти, виразкова хвороба шлунка ...
Навесні загострюються хронічні хвороби / фото: Главком

Часто у перехідні пори року, восени та навесні, у людей загострюються хронічні захворювання. Із чим це пов’язано розповіла лікар-терапевт Олена Попова.

За її словами, навесні багато хто, кому знайомі проблеми з роботою шлунково-кишкового тракту, починають їх особливо гостро відчувати. Загострюються хронічні гастрити, ентерити, коліти, виразкова хвороба шлунка та виразка дванадцятипалої кишки, пише point.md.

“Це відбувається з різних причин: ослаблений імунітет, нестача вітамінів, зміна кислотності, стреси”, – сказала фахівець.

За словами Попової, організм реагує на перехідний період у природі, зокрема на зміну харчування.

«Взимку та на початку весни в раціоні менше фруктів та овочів, тому навесні нам може не вистачати вітамінів та елементів, необхідних для природного оновлення слизової оболонки шлунка. Деякі люди починають дотримуватися суворих дієт, щоб схуднути до літа, через що ще більше знижується активність імунної системи, виникає хронічний стрес», – пояснила лікар.

Ослаблена імунна система та активне цвітіння рослин призводять до загострень алергій. Саме навесні у повітрі різко збільшується вміст пилу, пилку, насіння, пуху та інших небезпечних для астматиків речовин.

«Пульмонологи рекомендують пацієнтам з бронхіальною астмою навесні особливо ретельно приймати прописані ліки, а при появі симптомів погіршення дихання не відкладати візит до лікаря», – наголосила експерт.

Медик порадила для профілактики загострень захворювань органів ШКТ дотримуватися дієти, регулярно приймати призначені лікарем ліки, виключити продукти, що ушкоджують слизову.

Читайте також: У МОЗ назвали 10 продуктів, якими можна «заїдати» стрес.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: