“Кракен” виявили у пацієнтів по всій Україні, окрім однієї області

Варіант коронавірсусу Omicron ХВВ.1.5, який ще називають "Кракен", виявили у пацієнтів по всій країні - окрім Кіровоградської області. Про це повідомили у ЦГЗ ...
Фото ілюстративне

Варіант коронавірсусу Omicron ХВВ.1.5, який ще називають “Кракен”, виявили у пацієнтів по всій країні – окрім Кіровоградської області. Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я МОЗ.

Як зазначається, підтверджено методом секвенування Omicron XBB.1.5 у пацієнтів з: Сумської (де був перший пацієнт), Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської та міста Київ, Львівської, Миколаївської, Одеської, Тернопільської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської областей.

“Результати секвенування підтвердили варіант Omicron XBB.1.5 у всіх областях, окрім Кіровоградської. Проте там раніше було виявлено Omicron XBB.1.5. в стічних водах”, – зазначили у ЦГЗ.

«Методом секвенування визначено варіант Omicron XBB.1.5. у відібраному зразку в Кіровоградській області стічної води. Це перша знахідка даного різновиду Omicron у стічній воді. Отже, незабаром будуть і пацієнти з таким діагнозом”, — розповідає Ірина Демчишина, завідувачка референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ.

“Сам по собі штам Omicron клінічно переноситься пацієнтами легше, проте він передається швидше. Тому питання циркуляції Omicron XBB.1.5 в усіх областях вже питання днів”, — каже Оксана Кошалко, керівниця відділу епіднагляду ЦГЗ.

Основні симптоми «Кракена»:

  • підвищення температури;
  • загальна слабкість;
  • головний і м’язовий біль;
  • нежить і чхання, кашель;
  • першіння в горлі;
  • в окремих випадках може погіршитися апетит та виникнути діарея.

Читайте також: Вчені назвали тривалі симптоми COVID-19.

Поділитися:
Категорії
Головні новиниЗдоров'я
Стрічка новин

Читайте також: