Гормональні контрацептиви можуть збільшити ризик захворювання жінок на рак грудей

Нове дослідження показало, що жінки можуть зіткнутися з підвищеним ризиком раку молочної залози через прийом будь-яких гормональних контрацептивів...
Фото: news.sky

Абсолютний надмірний ризик розвитку раку молочної залози протягом 15-річного періоду у жінок, які п’ять років використовували оральні контрацептиви, коливався від восьми на 100 000 жінок у віці від 16 до 20 років і до 265 на 100 000 у віці від 35 до 39 років, згідно з даними нового дослідження. Про це пише Sky News.

Нове дослідження показало, що жінки можуть зіткнутися з підвищеним ризиком раку молочної залози через прийом будь-яких гормональних контрацептивів.

Вчені кажуть, що використання гормональних контрацептивів, що містять тільки прогестаген, включаючи пероральні «міні-таблетки», імплантати, ін’єкційні засоби та внутрішньоматкові засоби, пов’язане з вищим шансом розвитку захворювання на 20-30%.

Попередні дослідження показали, що прийом комбінованих протизаплідних таблеток, які містять естроген і прогестаген, пов’язаний з невеликим підвищенням ризику розвитку раку молочної залози, який знижується після припинення їх використання.

Але експерти відзначають, що переваги прийому контрацептивів, такі як захист від раку ендометрія та раку яєчників, можуть переважити ризик їх прийому.

Використання прогестагенових контрацептивів значно зросло за останні кілька років, але інформація про їх зв’язок із ризиком раку молочної залози поки що обмежена.

За словами експертів, 44% жінок з раком молочної залози та 39% жінок без раку молочної залози, які брали участь у дослідженні, мали рецепт на гормональні контрацептиви в середньому за три роки до встановлення діагнозу.

«Ці надмірні ризики, однак, слід розглядати в контексті добре встановлених переваг використання контрацептивів у жінок репродуктивного віку», – сказала Джилліан Рівз, професор статистичної епідеміології та директор відділу епідеміології раку в Оксфордському університеті.

Читайте також: COVID-19 у 1,8-5,4 рази підвищує шанси на появу тромбів у людей похилого віку.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: