Штучний інтелект допомагатиме арбітрам на Чемпіонаті світу з футболу

Міжнародна федерація футболу оголосила, що використовуватиме камери зі штучним інтелектом, щоб допомогти суддям фіксувати положення поза грою на Чемпіонаті світу 2022 року. Що сталося 2018 року під час Чемпіонату...

Міжнародна федерація футболу оголосила, що використовуватиме камери зі штучним інтелектом, щоб допомогти суддям фіксувати положення поза грою на Чемпіонаті світу 2022 року.

Що сталося

2018 року під час Чемпіонату світу з футболу вже використовували технологію відеопомічника рефері (VAR). Протягом трьох років розроблення вдосконалювалися. Цього року штучний інтелект залучать до розпізнавання положень поза грою, де навіть градус нахилу корпусу гравця має значення.

Як це працює 

Напівавтоматична система складається з:

  • датчика інерційної вимірювальної одиниці (IMU) в офіційному м’ячі AI Rihla, який передає його положення на полі 500 разів на секунду;
  • 12 камер відстеження під дахом стадіону, які за допомогою машинного навчання відстежуватимуть і передаватимуть 29 точок на тілах гравців 50 разів на секунду.

Програмні засоби на основі цих даних автоматично сповіщатимуть про офсайд диспетчерську. Там підтвердять рішення та проінструктують суддів на полі, що робити.

ФІФА стверджує, що цей процес займає кілька секунд і зробить рішення щодо офсайда швидшими та точнішими. З даних, згенерованих камерами та м’ячем, робитимуть автоматизовані анімації для екранів стадіону та телетрансляцій. Таким чином  «якнайясніше інформуватимуть усіх глядачів», чому був зроблений виклик.

П’єрлуїджі Колліна, голова Комітету арбітрів ФІФА, наголосив: як і раніше, гру контролюють люди, а не роботи.

«Я знаю, що хтось назвав це “офсайд робота”; це не так, — сказав Колліна. — Арбітри та асистенти арбітра все ще відповідають за рішення на полі».

Нагадаємо, чемпіонат світу з футболу відбудеться в Катарі протягом листопада-грудня 2022 року, що зробить його першим чемпіонатом світу в арабській країні.

Поділитися:
Категорії
Спорт
Стрічка новин

Читайте також: